Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért jobb sokak szerint a...

Miért jobb sokak szerint a Wing Tsun stílus a többi kung-fu stílustól? Mint pl. sáska, tigris stb.?

Figyelt kérdés
2008. júl. 23. 13:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem a wing tsun nemjo. Legalábbis utcán nem lehet alkalmazni.hát angyon ilyenekről nem halottam még hogy sáska meg tigris kung fu stílus. Karate sztem jobb.Kyukushin megezek.
2008. júl. 25. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
73%

ez pont nemigaz barátom...a wing tsun pont az hogy sokkal jobban lehet utcán hazsnálni mert egy kezdő karatés semmire sem megy de egy kezdő wing tsunos az már többre megy( na persze most nem akarom a karatét fikázni mert a kyukushin az télleg jó és azzal is faszán lehet verekedni...én most arra akarok kijukadni hogy aki kezdő az többre viszi kung-fuval)


és amugy azért jobb a wing tsun a többinél mert nem tartalmaz mindenféle fölösleges szar mozdulatot hanem egy ből lényegretőrően arra megy hogy eltaláljunk egy gyenge pontot az emberen és hatástalanitsuk...ezt onnan tudom hogy jártam wing tsunra és amugy tervezem hogy yukushinozzak=)

2008. aug. 12. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
62%
Az első válaszoló egyértelműen nem tud sokat a wing tsun-ról , mert az kifejezetten utcai harcra jó . A sáska , tigris stílusok pedig a shaolin kung-fu -ban vannak .
2009. ápr. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
66%
Nincsen jobb vagy rosszabb, csak más. Ha minél gyorsabban akarsz önvédelmet tanulni akkor tényleg ez a legjobb.
2009. júl. 18. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
45%
a sáska kung fu sokkal jobb
2010. aug. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
33%
A sáska stílusról tényleg jókat hallottam, a wing tsun meg nagyon szép elméletben, meg jól hangzik hogy az önvédelemről szól de pont nem ér semmit az utcán, oda csak úgy lehet felkészülni ha küzdesz, és nem hiszem, hogy túl sok ilyen van benne.Boxolj vagy thai-boxolj inkább
2010. szept. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
31%
elárulom h az utcára nem ismerek jobb küzdősportot mint a wing tsun és ott igenis nagyon meg lehet edződni :):)
2010. okt. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, hogy konkrétan a kérdésedre válaszoljak, a laikus ember szerint azért jobb a wing tsun mert: sokkal egyszerűbbek benne a mozdulatok, így nem kell évekig edzened, hogy tudjál is valamit (a mai emberekből hiányzik a kitartás :p) továbbá ma már mindenhol talál az ember wing tsun edzést, míg shaolin kung-fu val csak néhány szervezet foglalkozik. Ezeken felül, a régi Z kategóriájú kínai filmek alaposan betettek a shaolinnak. A laikus ember jobban szereti az ''egyszerű'' dolgokat, a wing tsun nincs túlmisztifikálva, nem tűnik varázslásnak, így nem nehéz megérteni (ja, és nincsen telenyomatva filozófiával. Sajnos sok ember csak verekedni akar megtanulni, és magasról lesz@rja, hogy milyen szépen virágzik a lótusz.) Végezetül egyszerűen csak azért mert a shaolinról nagyon ritkán halhatsz, míg a wing tsun alá adják a reklámot rendesen, hihetetlenül nagy hangsúlyt fektetnek a marketingre. A wing tsun azt hirdeti az embernek, amit az hallani akar, hogy 'könnyen és gyorsan megtanulható, a világ leghatékonyabb önvédelmi stílusa' tehát a wing tsun már alapból azt súlykolja beléd, hogy jobb a többi stílusnál. És a baj ezzel csak az, hogy a sok szerencsétlen hülye beveszi, pedig (szerény véleményem szerint) egy kib**** nagy lehúzás az egész. (én havi 1000 ft-ért járok ju jitsu-zni, és habár sok gyakorlást igényelnek az alapok, de már éles helyzetben is hasznát vettem. Ok az más kérdés, hogy én már 6 éve edzek :p) Remélem nem hagytam ki semmit, és megkaptad az általad keresett válaszokat kedves kérdező.
2011. jan. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nem semmi de havi 10 ezeréért jársz? Én wing tsunra járok havi 3ezerért. ezért heti 3edzsét is kapok 2 órában. amúgy csak ajnálnai tudom a wing tsunt. nagyon jó. az utcán nagyon könnyen lezúzol vele bárki. még akkor is ha ötször akkora mint te. pont az a lényege hogy a gyenge is megtudja védeni magát. amúgy meg tény nagy lehúzás az egész. én már az első alkalommal páros gyakorlatokat végeztem és alig 1 hónap alatt ha nem is tökéletesen de az első forma mozdulat sorát végig tudtam. Kecskeméten vagy Pesten viszont ahogy nekem mondták 10 ezrekért tanulnak és szinte semmit nem kapnak érte. egyik haverom odajárt az első formát fél évig tanulta majd még félévig ugyan azt csinálta. az első félévben páros gyakorlat nem volt a második formát egy év után úgy kezdte el megtanulni hogy el leste a többiektől. végül eljött. azóta nálunk van és hát nagyon fejlődik már a harmadik formát nyomja kiválóan. szóval sok helyen nagy lehúzás, de nálunk nem. az edzőm még ő is tanulja neki azt mondta hogy havi 15 kell fizetnie. de őt szponzorálják. ja és a havi 3ezerből az edzőmnek egy fillér haszna sincsen.
2011. jan. 16. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem 10000-ért, hanem 1000-ért (EGYEZER forint) tudtam, hogy úgyis lesz egy marha, aki nem tud számolni '-_- és nincs szükség rá hogy preferáld a wing tsun hatékonyságát, (akárhányszor szóba kerül a wing tsun, mindig van néhány nagyokos, aki a kérdéstől függetlenül elkezdi istemíteni) boldog vagyok én a ju jitsuval
2011. jan. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!