Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » MMA-hoz fontos felszerelés a...

MMA-hoz fontos felszerelés a lágyékvédő? És, hogy egy ilyen mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
A kesztyű, a fejvédő, a bandázs, a fogvédő kell, viszont nem tudom, hogy a lágyékvédő fontos-e hiszen oda nem lehet ütni, de lehetnek balesetek, ha valakinek van valami tapasztalata vagy ötlete írjon ;)

2018. jún. 18. 09:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mindenképp ajánlott, ahogy te is írtad, vannak balesetek. Egy lecsúszott rúgás vagy térdelés, földharcban egy otthagyott térd, bármi lehet. 3-4ezer Ft-ért lehet bármilyen sportboltban kapni, de gyanítom, hogy Kínából tudsz olcsóbban is rendelni.
2018. jún. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ütni hiába nem ütnek oda, simán lehet egy mozdulattal véletlenül is eltalálni. Pár MMA edzésen én is voltam, ott is volt olyan, hogy az edzővel gyakoroltuk a földharcot, ő meg ahogy fordult volna pont belesarkalt a heréimbe.
2018. jún. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Viszont még az orromat féltem, sok a térd, a rúgás, tudom erre odafigyelnek, hogy lehetőleg ne törd el a másik orrát, ti nem féltek ettől harc közben? :)
2018. jún. 18. 11:59
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem voltam egyértelmű, tudom van kesztyű de sokan rossz minőségűt vesznek, szóval ettől szoktam félni, amúgy ha van, nektek milyen kesztyűtök van? 10 oz? 12?.. bőr? stb..
2018. jún. 18. 12:15
 5/8 anonim ***** válasza:

bőven elég ha egy kezdő,vagy egy kimerült ember a partnered,még bunyó se kell hozzá,elég a páros gyakorlat és az összes belső combost vagy a töködbe vagy belső térdbe fogja rúgni.

fejvédő viszont nem kell.

a sparring kesztyűt meg a testsúlyodhoz választod ki.

2018. jún. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Okés, köszi! Sokat segítettél! ^^
2018. jún. 18. 21:05
 7/8 anonim ***** válasza:
Az orrodat be fogják párszor verni, ez sajnos elkerülhetetlen. Pont így fogod majd megtanulni, hogy a kezek mindig fent legyenek. A fejvédő viszont tapasztalataim szerint többet árt, mint használ. Az ellenfeled önkéntelenül nagyobbat üt, ha látja rajtad a fejvédőt, az pedig csak a bőrödet védi horzsolásoktól, de az agyadat ugyanakkora trauma éri az ütéseknél, mert a nyakadat nem rögzíti.
2018. jún. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ezen én is gondolkodtam már, sajnos elkerülhetetlen. Köszi! ^^
2018. jún. 18. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!