Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Thai box vagy karate?

Thai box vagy karate?

Figyelt kérdés

Debrecenben lakom thai box vagy kyokusin karatére járjak?

Azert kérdezem mert azt hallottam hogy a thai boxon bunkók és szétvernek.

Ha most elmennék vajon hogy állnának hozzám.

Valószínűleg a karatén nem olyan bunkók az emberek.

És amúgy önvédelem meg alak formálás szempontból is melyik a jobb?

Köszönöm



2019. febr. 14. 20:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem amelyik jobban illik hozzád. Én kyokushinozni jártam. Karatén az embert alázatra és saját magad- és mások megvédésére "nevelnek". A muai thait nem nagyon ismerem. Biztos, hogy nem vernek szét ahogy betoppansz, mert akkor nem járna hozzájuk senki edzeni :D
2019. febr. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%
Nincs ilyen, hogy a thai boxon bunkók, az edzésen résztvevőktől függ. Én thai boxoltam, nem volt ilyen probléma, és a haladóbb, mindig vigyázott a kezdőre.
2019. febr. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
13%
Önvédelem szempontjából az AIKIDO-t mondanám inkább mint e keztő közül bármelyiket.
2019. febr. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Thai box
2019. febr. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Önvédelem szempontjàból a karate nem sokat ér, a thai box viszont kívàló arra hogy megtanulj bunyózni
2019. febr. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ha 100%-ban tuti, hogy Thai-boxon nagyképű, arcoskodóak ahol csak a f@@@sz méregetés megy akkor inkább Kyokushin. Sport nem csak testi de belső fejlődéssel is járjon pozitív irányba.

Az Aikido tênyleg nagyon jó önvédelemre de mellé egy Boksz vagy kéz-láb stílus kell mint a Thai-boxis vagy Kyokushin karate. Láttam, hogy Aikidost oktatta edzésen az ütés elleni védekezést és az amit a másik Aikidost ütött annak közé nem volt semmilyen ütéshez. De tényleg. Nem is ismertem fel az mi. És akkor mit oktat ha így se az utcai paraszt se egy küzdősport is nem üt ilyen szarul. Se technika nem volt benne se sebesség. De a dobásai, szabadulását, feszítései jók, meridián pontokat is tanítanak jobb helyeken.

Ez az én magàn véleményem.

2019. febr. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

És a sípcsontnak nem lesz baja thai boxon?

Mert hallottam hogy kiidegelik vagy mi.

Meg betörik az orr

2019. febr. 15. 15:46
 8/13 anonim ***** válasza:

Idegelés karatés és kung-fun is van például. Fontos a fokozatosság elve.

Edzésen meg nem az a cél, hogy lesérüljön az edzőtársad. Vigyáznak egymásra.

2019. febr. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ne úgy képzeld el az ilyen edzéseket mint valami spectnaz kiképzőtábort :D
2019. febr. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha meg akarsz tanulni verekedni, akkor vállald be, hogy esetleg lesznek sérülések edzésen. Vagy menj el valami levegőkékítő "harcbűvészetre" formagyakorlatozgatni és katázni, de azzal önvédelem terén nem sokra mész.
2019. febr. 17. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!