Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Milyen küzdősportot válasszak?

Milyen küzdősportot válasszak?

Figyelt kérdés

Többeközött azért mert puhány vagyok (nagyon) és mert úgymond kevés a fájdalom az életemben.Olyan sportot keresek ahol ugyanúgy van állóharc és földharc. Szeretem pl az mmat de szegeden nem találtam. Még sohasem űztem semmien küzdősportot.


Tehát fontos lenne hogy SZEGEDEN iskolaidőben NEM pedig nyáron legyen.

Ha tudok monjátok el hol és kiknél.

16/f



2018. aug. 25. 22:37
 1/8 anonim ***** válasza:

Box,thai-box

Birkózás, bjj

2018. aug. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Leírtam már neked, hogy az MMA az nem stílus, hanem szabályrendszer, ahova már harcolni tudó egyének járnak. Szóval neked ökölvívás és birkózás kell, aztán 5 év múlva mehetsz az MMA szabályrendszerbe.
2018. aug. 26. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha sosem űztél semmilyen küzdősportot és valóban puhány vagy akkor semmi esetre se akarj tanulni egyszerre két fajta harcmodort . Ugyan a jiu jitsu eléggé komplex tehát van álló és test/földharc része is , valamint jól is szokták oktatni , de pont az összetettségét moindanám hibának . Nem fordít elég időt sem az álló , sem a testharcra . Ill technikái is elmaradnak egy pl kickbox ( állóharc - ütés , rúgás ) , bjj ( földharc ) technikai szintjétől .


Javaslom hogy egyszerre csak egy stílusba kóstolj bele , tölts el benne 2-3 évet majd csapj hozzá egy másikat . Valószínű hogy kezdetben nem is bírnál két edzést .


Az is kérdés hogy csak sportolni vágysz vagy netán az önvédelem is szóba kerülhet ? Mert ha az utóbbi akkor a földharc felejtős . Sokkal jobbán jársz egy birkózó vagy judo edzéssel . Ha pedig ütni is szeretnél tudni ( ami alap dolog egy bunyó során ) akkor az ökölvívást ajánlom . Ezzel a kombóval eléggé jó lehetsz már . De mint írva van egyszerre csak egybe vágj bele .


Ehhez hozzá dobhatod a saját súlyos edzéseket ami remek kiegészítésnek szokott bizonyulni .

2018. aug. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
*Mondanám
2018. aug. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kezdésnek pont rossz a komplexebb stílusokat választani, mivel alig fogsz fejlődni benne.

Elsőnek inkább menj ökölvívásra. Nem csak harcban ad megfelelő alapot, hanem állóképességben is. Földharchoz meg nagyon erősen kell az.

2018. aug. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is írtam hogy a komplex nem a legideálisabb választás.
2018. aug. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szegeden van judo, ökölvívás, kick-box, aikido és vagy háromféle karate. A legtöbb helyen az első alkalom ingyenes, megnézheted, hogy milyen a közösség, hogyan tetszik a környezet az eddző és a műfaj maga.
2018. aug. 29. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát kyokushin elég hatásos és általában van mindenhol, viszonylag elfogadható mindenhol az edzés, és ahhol jól oktatják ott nem 10 ezreket kérnek el mint egy wing tsunon :'D
2018. szept. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!