Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Melyik harcművészetre kezdjek...

Melyik harcművészetre kezdjek el járni?

Figyelt kérdés

Olyan harc művészet kéne amibe van! Rugás,Ütés,Taktika,Fogás,Extrém támadás,Önvédelem, Fogás,Főldharc Elvileg a kick box lenne ez , de az meg nincs a városba ahol lakok! Mi lehet még ilyen, főleg azok közűl amik a városomba vannak! Amíg volt a városba Hockey jártam rá 1 évig az jó volt aránylag! Ezzel csak annyi gond volt , hogy birkozás kevés volt benne eléggé! De ezt már kb 8 hónapja abba hagytam. Ennek köszönhetően vertem már meg 75-80 kg körüli nálam magasabb,izmosabb srácot De mostmár nincs! A városomba csak ezek vannak Mui Thai box, Wing Chun Kung Fu,Taekwondo, *** karate, Eszkrima, Zendo, valami utcai harc ,Birkózás meg valami B betűs akármi! De 185,3cm magas vok! És 63 kg amire 47 környékéről jöttem fel nagy nehezen És szeretnék minimum 10 kg-vel több lenni majd idővel de ez min 1-1,5 év! Gyakorlatilag csonti voltam, orvodnál is voltam! Na mind1 ez kb 3 éve volt! 3, fél éve kb el kezdtem edzeni saját testsúlyal! És ahoz képest jó is vagyok 3,6% körűl mozog a testzsírom ami régen 1,8% volt! És a karom már 33-34-es kb de nagyon kemény az izmom! De nagyon szálkás vagyok, gödrösek az izmaim, Hasra már nem is edzek

mert már túlságosan is kockás! És a gyorsaságom eleve jó nagyon tudok verekedni! De szeretnék még jobban! És ezért kéne tudnom mi az a hardművészet ami nekem jó lenne, már ha van olyan! Vagy legalább olyan ami valamilyen szinten mindent tartalmaz! Szerintem addig az edzést meg hanyagolom kicsit smíg fel nem megyek legalább 70 kg-re!



2019. febr. 18. 17:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ezt mégegyszer , lassan és magyarul ha lehetne . A kickbox nemhogy elvilegben , de még a gyakorlatban sem tartalmazza az általad felsorolt dolgok jó részét


Hockey ? Jégkorong tudással intéztél el magasabb , izmosabb srácot ? Taníts mester ( Hockey - Ice Hockey = jéghoki ) .


3,6% a testzsírod ? Még cuccal sem apukám .


33-34 -es kar? Ilyen számokkal a helyedben nemigazán dicsekednék , pláne nem beszélnék kemény izmokról .


Nagyon kockás has ? Maximum filctoll segítségével lehetséged ez a Te esetedben .


A gyorsaságod eleve jó és nagyon tudsz verekedni ? Sub Zero-val vagy Johnny Cage-el ?


Amennyiben legalább a bunyós múltad igaz volna , nem itt jampiskodnál hanem lehúznál a városodban lévő termek valamelyikébe hogy fejlesztd a ( nem lévő ) tudásod . Sőt rég kitapasztaltad volna hogy melyik az ahova érdemes járni , valamint mely edzőklubokat illik nagyívben elkerülni .

2019. febr. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Előbb fogalmazni tanulj meg rendesen, utána akarj elkezdeni járni bármilyen edzésre.
2019. febr. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ha izmot akarsz és használhatók akkor birkózás először. Jó testharcos, fogások és nagyon kemény. Jó kondor fog adni. Fárasztó akár egy tőled kisebb súlyúval is összefeszülni, nem még egy nehezebbek. Jó állóképességet ad.

Később még kondiztam is mellé, hogy segítsen a kívánt súly elérésében.

Utána mehet egy Thai-boxis + birkózás kombó.

2019. febr. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Szóval akkor 1 dolog nem elég! Minimum 2-re kel járnom, mert én úgy gondoltam , hogy csak 1 dologra járnék!? Amugy testzsíromat el írtam 4,6% ! És ez valóban annyi! A 33,5-ös kart , hogy így be tegyem a 2 közzé! Azért írtam le mert ahoz képest, hogy sovány vagyok. Ahoz képest, jó az a kar méret! Főleg , hogy régen 22,6 körűl volt a karom mérete!
2019. febr. 19. 10:45
 5/13 anonim ***** válasza:
Mondom, elég fogalmazási órákra járj, mert baromi nehéz megérteni mit akarsz mondani.
2019. febr. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Tehát most már 4,6 a tzs és 33,5-ös karod lett . Amennyiben ez tényleg így van akkor ajánlanám , nézz utána mi is a tömegnövelő étrend . Vagy keress fel egy dietetikust . Csakis ezután kezdj te bármiféle sportággal szemezgetni . De hogy tanácsot is adjak szerezd be a Magyar Helyesírás Szabályai-t , na azzal szépen kupán csaphatod ki arra vetemedik hogy megtámadjon ( ezúton kérek elnézést mindenkitől az általam okozott szem és könnyfacsaró helyesírási hibákért , melyektől minden szépérzésű egyén sikítva menekülne - pl elvilegben = elvileg ) .


Tovább folytatva , nehogy egyszerre két stílusba vágj bele , mert még az a maradék zsírod is új gazdatestet keres magának . Ha rám hallgatsz egyenlőre a közelébe nem merészkedsz egyetlen KS/ HM egyesületnek sem ( saját biztonságod érdekében ) . A legjobb amit tehetsz hogy fölhízlalod magad olyan 80 kg-re vagy míg testzsírod el nem éri a 13-15 százalékot . Amikor ezt elérted ( közben szorgalmasan gyakorold a magyar nyelvtant ) lenézhetsz thai boxra , kickboxra , escrimára , taekwondo-ra .


De hogy normális választ is kapj : Először érdemes egy rendszerben gondolkozni ( most legyen ez a thai box ) és eltölteni benne pár évet ( olyan 2-3 év után már ugyan nem pro módon , de jól fogod tudni használni az ott tanultakat . Érdemes előbb egyetlen dolgot megtanulni több mint elfogadható módon ) . Utána pedig hozzácsapni egy másik stílust méghozzá azért hogy minél komplexebbé ( összetettebbé , sokoldalúbbá ) válj . Ami annyit tesz hogy az említett thai box mellé beiktatni pl judo-t , birkózást .... . Így jó lehetsz mind állóharcban mindpedig földharcban , de fegyver ellen még mindig az esélytelenek nyugalmával nézel szembe .


Vagyis összegezve : Hízz meg . Menj escrimára ( fegyveres harcmodor ) és ha már rutinossá váltál benne akkor spékeld meg egy állóharc rendszerrel is .

2019. febr. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Oké rendben! Bár a 80 kg nekem sok idő lenne ! De ha 75-re fel mehetnék az is gondolom elég lenne. Bár meg próbálok olyan táplálékokat fogyasztani! És igen arra is szükségem van , hogy fegyver ellen tudjak alkalmazni védelmet! Tehát a thai box meg a többi erre nem tanít meg. Csak az escrima?
2019. febr. 19. 18:38
 8/13 A kérdező kommentje:
És úgy nagyon érdekelne az , hogy a kick box-on pontosan miket is tanítanak meg? Ha már a sok haverom azt mondta , hogy az a legjobb harcművészet?! De én azt is halottam , hogy a mui thai-nak a butitott változata?!
2019. febr. 19. 18:41
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem . Az általad felsoroltak között van állóharc ( ütés rúgás ill térd - könyök ) Wing Chun ami sok vizet nem szokott zavarni bár van tőle rosszabb is ( wing tsun ami a még lebutítottabb verziója ) .


Taekwondo legfőképp rúgás ( 70%-a )


Birkó - Testharc , nincs ütés és rúgás mint az állóharcban . De van dulakodás


Karate - Az ashiharán kívül nem ér egyik se sokat


Escrima - Aduász van benne fegyveres meg pusztakezes rész is

2019. febr. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Thai box : Állóharc stílus viszonylag kevés technikával , statikus és nagyon nagyon kevés védelemmel . Előnye épp ezért hogy iszonyatosan megnöveli a fájdalomtűrő képességet , jók a rúgásai ( pl low kick ) . Térd / könyök használat és clinch ( összeakaszkodás ) még ami jellemző rá ( bár nem csupán ennyiből áll ) . Ütései hagynak kivetnivalót maguk után , bár jól használhatóak ( Ugyan nem box , savate szint de működnek ) .


Kickbox : Nem tekinthető a muay thai rosszirányba kurtított csokevényének hanem inkább mondjuk hogy távoli unokatestvére . Mit tanítanak ? A Boxban használt ütéstechnikákat , rúgásokat , lábmunkát , dinamikát , védekezést amit az ökölvívás is használ . Itt szabályrendszere válogatja hogy mit szabad és mit nem ( én K1 kickboxot nyomattam vagyis oly dolgokat tanultam ami a K1 szabályrendszerben is engedélyezett ).

2019. febr. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!