Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Már késő elkezdenem judozni...

Már késő elkezdenem judozni (cselgáncs)?

Figyelt kérdés

Eddig nem nagyon érdekelt, mindig hirtelen fellángolásból elkezdett egy sport érdekelni, de nem volt lehetőségem járni. Most viszont a judo nekem nagyon kézenfekvő. Tetszik a sport, a városunkban van oktatás. A koromat inkább privátban mondom, ha nem gond. Inkább most olyanokat kérdezek, akik űzik ezt a sportot, mert azok mégiscsak jobban értenek hozzá.

Jajj még annyi, hogy nem vagyok túl hajlékony, és gyenge a csuklóm, ezáltal nekem nem is szabad pl kézenállni...nagy baj? De viszont erős vagyok és viszonylag edzett is, eddig atlétikára jártam.

Ti hány évesen kezdtétek el? Nagyon nehéz sport? Mit igényel?

Bocsi a sok kérdésért, de nagyon érdekel, és örülnék neki ha beiratkozhatnék, mert már amúgy is rám férne a sport, a társaság és tényleg nagyon tetszik ez a sportág!


Előre is köszi a válaszokat!<3



2019. ápr. 11. 22:50
 1/5 A kérdező kommentje:
És mégegy kérdés: ha én kezdőként elkezdeném járni, akkor a velem egykorúakkal, vagy a kiskezdőkkel járnék edzésre, vagy ott együtt vannak?
2019. ápr. 11. 23:09
 2/5 anonim válasza:

Szerintem a legegyszerubb ha elmesz egy edzesre, megnezed, eldontod, hogy tetszik-e.

Ha igen, akkor ezeket a kerdesek felteheted az edzonek. :D

2019. ápr. 12. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ:)
2019. ápr. 12. 17:08
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha komolyan érdekel a dolog akkor kezd el. Gondolom nem az olimpia a cél vele, szóval ha belevágsz nem veszíthetsz vele.


A csukló dolog necces lehet. Ugye az eséseket tompítani kell, ami elég sérülésveszélyes így. Plusz a folytásokhoz, leszorításokhoz is szükség van erős csuklóra. De ha és amennyiben ésszel csinálod akkor szerintem nem lehet túl nagy baj. De persze mindenképp edzőnél vagy orvosnál kérdezz rá, hogy mit tanácsolnak.

2019. ápr. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi a választ!
2019. ápr. 13. 10:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!