Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek megéri elkezdenem...

Szerintetek megéri elkezdenem judozni?

Figyelt kérdés

Jelenleg az a helyzet hogy remélhetőleg jövőre 20 évesen 1 Danos mester lehetek Wado-ryu karatéból ugyanis jövőre fogok rá tenni vizsgakísérletet. Ha meglesz akkor utána gondoltam tanulnék egy dobás földharc alapú stílust nálunk judo és birkózás van és nekem a cselgáncs jobban tetszik mert azért is mert ugye a Japá jiu-jitsuból lett kifejlesztve Dr. Kano Senseinek hála és még egyszer majd szeretnék jiusuzni is csak az nincs a közelben így most akkor judo meg azért is mert azért tetszik is.

A kérdésem most jönne ugye azt szokták mondani hogy idősekkel felnőttekkel nem foglalkoznak ha mondjuk mint én 20 évesen kezdik mert gyerek korban szoktak inkább tanítani hogy mire nagy lesz addigra jó versenyző vállhason belőle.

A kérdésem volt már valaki úgy hogy később kezdte és mégis tanították rendesen foglalkoztak vele?

Persze jövőre majd elmegyek oda személyesen megkérdezni az ottani mestert csak addig szeretnék hallani másoktól is.



És kérlek titeket ne véleményezzetek se a karatéról se a judoról. Mert nekem olyan jó edzőm mesterem van hogy szerintem az állóharcbeli tudásom van olyan jó mint egy muay thai-osnak vagy egy kic-boxosnak ami most a ,,menő" a kéztechnikám is szerintem felveheti a versenyt a boxolókéval.

A válaszokat előre is köszönöm



2015. nov. 15. 13:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem mindenképpen megéri elkezdened, vagyis legalább megpróbálni. Ártani nem árt. Az itteni kommentelők pedig mind Box függők, úgyhogy jön majd a betanult bullshitük úgyis, de azokkal meg ne foglalkozz. Bár nem ismerem a Wado-ryu Karatét, de én csak 2 stílust tudok, ami kézzel támadásban erősebb lehet, mint a Box, ezek pedig a Wing Tsun és a Déli Sáska. Szóval nem hiszem, hogy kézzel lennél olyan ügyes, de tény, hogy nem ismerlek téged, szóval most csak random véleményt mondtam, mert a Box kézzel való támadásban erősebb a Karate stílusoknál. :) (Ezért kell rúgó távban tartanod, ahol abszolút tehetetlen a Box, de ezt csak halkan mondom! :D)
2015. nov. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Látom értesz hozzá valamennyire de nek kell rugó távban maradnom mert jó vagyok közelharcban és mert jobb az ütésem mint a rúgásom. Ment a zöld :)
2015. nov. 15. 17:51
 3/12 A kérdező kommentje:
Kérem a kérésem ne feledjétek ki volt olyan aki járt pl állóharc alapú stílusra és 20 évesen vagy később elakart kezdeni egy újat egy földharc alapút
2015. nov. 15. 19:20
 4/12 anonim ***** válasza:
Mindenféleképpen érdemes kipróbálnod. Bár én birkózó vagyok sok tapasztalatom nincs judogivel, de az a pár alkalom arra engedett következtetni, hogy a judo kevésbé erő- tömeg- és méretcentrikus mint a birkózás. Az hogy foglalkoznak-e veled klubonként eltérő, kérdezd meg, esetleg birkózásra is lenézhetsz.
2015. nov. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A féreértések elkerülése végett, a boxnak van a legnagyobb ütőereje, mivel jellemzően elöl van a testsúlyod. A judot érdemes elkezdeni, egyre több támogatást és figyelmet kap, bár eléggé edzőteremhez kötött, a jó uchikomi (judoban a dobás előkészítés ) szinte kivitelezhetetlen, ha nincs az ellenfeleden gí, de mindenképpen egy dinamikusan fejlődő sport, és ez a hazai oktatás színvonalára is értendő. Ellentétben például az arany sáska és ezüst sárkány stílusokkal.
2015. nov. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a ti válaszotokat is nektek is megy a zöld :)


Várok még válaszokat.Remélem még kapok

2015. nov. 15. 20:42
 7/12 A kérdező kommentje:
Azzal nem értek egyet veled hogy gi nélkül kivitelezhetetlen a dobás hisz az mma meccseken sem gi-ben vakkak mégis jókat dobnak.
2015. nov. 15. 22:12
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha majd elkezdesz judozni rájössz, hogy a dobások 95% abból indul, hogy felveszed a fogást a gín. Egy nyakcsipő, osotogari, ippon seio nage, és akkor kb felsoroltam az összes dobást ami működik gí nélkül. MMAban inkább a földharcnak van előnye a judóból. Ha embereket akarsz földhözvágni az utcán vagy a ketrecben, akkor birkózni menj, ne judozni.
2015. nov. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A judogi nélküli dobások "királya" a kötöttfogású birkózás, melyben a dobások fajtája is több, mint judóban. Ha nem tudsz ráfogni a a judogíre, tényleg nehezebb dobni, főleg, ha példúul nyár van és mind a két küzdőfél jobban izzad, a hőmérséklet miatt, mint alapesetben, akkor szűkül a repertoár jelentősen, hogy mivel próbálkozhatsz. Akik meg MMA-ban dobnak azok többnyire birkózók.
2015. nov. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 aikiboxer ***** válasza:

Mindenképpen érdemes elkezdened valamilyen testharcot, de én egy progresszív megközelítést javasolnék: nézz körül, egyáltalán hová tudnál járni, és kezdd el azt. Birkózás, judo, BJJ szinte mindegy, mert kicsi az esélyed, hogy találsz olyan klubot, ahol ennyi idősen is szívesen fogadnak. Még a BJJ-re van a legtöbb esélyed.


Érdemes viszont talán még valami fegyvereset is elkezdened.

2015. nov. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!