Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Nekem a 88 kg testsúly az jó...

Nekem a 88 kg testsúly az jó vagy tömegeljek?

Figyelt kérdés
195cm/88kg vagyok. És jelenleg 2 éve nyomok box+bírkozás kombót! No meg régen 1 évet jártam jit jitsura, amit úgy érzek utcán jobban jön mint a box+birkózás. De a box tetszett és azt versenyszerűen akarom nyomni. Szivesen mennék mma-ra is. Viszont most elkezdtem gyúrni, egy részt szeretnék egy kicsit szebb látvány lenni. Másrészt meg nem rég egy kerűlhetetlen szituba keveredtem. Ahol is egy kb 10 cm-el magasabb 150-160 kg-s izmos elvileg thai-box-os csávó megvert aki méretéhez képest igenis gyors volt , de szerencsére csak annyira volt szükségem , hogy orvoshoz menjek. És nem lett semmi bajom. Mert a csávó is csak ilyen kötöszködős balhés volt, de gondolom nem akarta , hogy le csukják! Jó taktikákat használtam ellene. De olyan erős, hogy nem tudtam még a karját se megmozdítani. Szóval elhatároztam , hogy elkezdek edzeni. És haver azt tanácsólta , hogy tömegeljek fel 100 kg-re, mert az ilyenek ellen kell ez a súly. Szerintetek meg éri? Volt már balhém pont azért mert belém kötöttek kb 3 év alatt volt 5 verekedésem ezzel együtt és ekkor egyszer kaptam ki. Egy 115 kg-s, 189-191 magas srácot még meg is vertem, aki egyébként meg haver de csak 7 hónapig gyúrt így nem olyan erős , és volt egy kis rendezhetetlen ügyünk! Persze ha erősebb lehet ő is megver. Mert ő is taekwondozik. Persze tudom nem csak ezektől függ.

2019. máj. 14. 16:06
 1/6 A kérdező kommentje:
20/F
2019. máj. 14. 16:08
 2/6 anonim ***** válasza:

Tömegelj csak nyugodtan meg egy 10est, majd szépen leszeded magadról a zsírt, és kis izmot min. 1-1,5 kilót felszedsz.

Kajad hogy van? Azért sok függ ettől.

2019. máj. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Napi kalória bevitelem amivel tartom a súlyomat az 1900-2000 kalória. És ezt 2700-2800 kalóriára akarom növelni. És vöröshús,túró,tojás,sajt,tészta stb ilyenekkel akarok tömegelni , meg néha be csúszik majd valami édesség is! Amúgy meg az a bökkenő , hogy 100 kg-sen már nem vagyok vékony. Kicsit duci vagyok talán. De gondolom ha edzek már eppen nem tartozok már a duci kategóriába szóval ezért kérdeztem!
2019. máj. 14. 16:17
 4/6 A kérdező kommentje:
Ezért is.
2019. máj. 14. 16:17
 5/6 anonim ***** válasza:

Azt tanácsolom hogy először csak 2400 kcalra vidd fel, majd parhetente emeld +100-al, majd látni fogod zsirosodsz-e nagyon, úgy állítsd be.

Edzéssel pedig ne kardiozz (jónak mondom, dehát nőként elengedhetetlen, reflexszerűen kell írnom)

és előtte kaja, utána kaja, azt azért idozitsd, inkább nagyobb terhelés mint sok kicsi, feszegesd a határaid, de ne menjen a gyakorlat helyessége karára

2019. máj. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem a súlya miatt győzött le hanem mint mondtad ő is küzdősportol. Ha nem küzdősportolt volna akkor elverted volna valószínűleg. A 80-90 kg pont a legjobb a bunyóhoz mert azzal erős és gyors is vagy egyszerre. Amúgy se sok az a 2 év tudásod még. Én azt mondom hogy menj fel egy 90-95 kgra, ha akkor valaki megver lehetnél te 180 kg-is, az se ment meg mert valószínű hogy a tudása miatt vert meg.
2019. máj. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!