Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Boksz testsúly helyezés ütés...

Boksz testsúly helyezés ütés közben?

Figyelt kérdés
Bokszban a különböző ütések közben melyik lábon van a testsúly? Erre van valami szabály, vagy egyén függő?

2017. márc. 6. 23:56
 1/10 anonim ***** válasza:
27%
Amikor nem pattognak, akkor többnyire 70% első lábon, 30% hátsó lábon. Ezért bikázza szét mindenki a Boxolók lábát a harc kezdete után 2 másodpercre. De amúgy Boxolsz? Például helyzettől függően egy felütésbe bele lehet hintázni, akkor nagyon jól lehet támadni a lábukat. Ha nagyobb távolságra ütnek, akkor is az első lábukon van több súly. Amikor pattog, akkor ugye evidens, hogy mi van, de akkor a szurkálóknak sincs sok erejük. A Box legnagyobb fegyvere a lába. A lábmunkában rejlik minden. Tehát az mozog, lépkednek, szökkennek, hintáznak. És ez jó is, csak végig támadható a védtelen lábuk, az meg hatalmas probléma, kivéve ha részeg ellen küzdesz, de az ellen minden jó.
2017. márc. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%
Sűrített levegőt egyébként egy középhaladó boxoló kb 10 mp alatt elverné :DDDD
2017. márc. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
2.válaszoló, miből gondolod? :D
2017. márc. 8. 00:04
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Milyen 10 másodperc? :'D Ringben amúgy igen, mert ott leállnék vele adok-kapokot játszani, mivel az a sparring célja, hogy fejlődjünk. Utcán viszont bármikor elrúgnám bármelyik profi Boxoló térdét is. Nyilván magasságtól függ, mert ha a Boxoló 210 cm magas, akkor képes lehet közben pofánverni. De ha csak 1 fejjel magasabb nálam maximum, akkor nem fog elérni. De ha mégis, akkor térdrúgás közben amúgy is készülök a könyököm felpakolására a pofám elé, így ha el is érne, akkor rögtön lenne utána egy törött keze és egy törött térde. :D Nem fogok én egy profi Boxolóval kézharcolni utcán és adok-kapokot játszani. Én aljas szemét vagyok és igazságtalan, amire a Boxolók nincsenek felkészítve. Mondjuk ettől függetlenül 1,5 év Kung-fu és fél év Taekwondoo után nem igazán hozzám való egy Mike Tyson, bár tudom, itt az embereknek, ha kikapnék Tyson ellen, akkor az egyértelműen azt mutatná, hogy a Kung-fu semmit nem ér. Igazságos harcon nem agyaltok, ugye? Hogy mondjuk egy 2 éve Boxoló ellen állítsatok. Olyan ellen meg már harcoltam és ezért is tudok jókat röhögni az itteni laikusokon/fanatikusokon. :D De nem baj, jó olvasni, felderülök kicsit. A lényeg, hogy engem tessék békén hagyni és nem Mike Tysonok ellen küldeni. Utálom a szájkaratét, mindig is az életben vitatkoztam, de ott valahogy nem ekkora senki arca, mint itt a neten. :/


Kérdező, ha a Boxban gondolkodsz, akkor nyugodtan, teljesen jó az, pláne, hogy a harcok 99,999%-a ringben zajlik, ott meg a Box kifejezetten erős lehet.

2017. márc. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 paper_chaser ***** válasza:
Kérdező, ne nagyon dőlj be, mert ütsz egy luftot, akkor pofára esés lesz a vége. Ennyi. Rá kell érezni és kész.
2017. márc. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ismerősöm mondott valami olyat, hogy mindig arra a labra nehezedjek rá jobban, amelyik kezemmel ütök, mert úgy elvileg erősebb lesz az ütés, de úgy nincs semmi egyensúlyom.
2017. márc. 9. 16:01
 7/10 anonim válasza:
Ütéstipústól függ. A leírást orthodox állásra értsd: A balegyenesnél (jab) 50-50, rugózol és fél lépést lépsz ütésnél vagy helyből ütsz (tehát lényegében nem fordulsz bele az ütésbe annyira, csak karból dolgozol). Az összes többi ütésnél ütés közben helyezed át a súlyod hogy növeld az erejét. Tehát jobb egyenesnél jobb lábon kezdesz, és amikor helyezed át a testsúlyod a bal lábadra, csavarod a csípőd és ütsz. Ezt hívják úgy hogy belehelyezed a testsúlyod az ütésbe - és ezért ütnek nagyobbat a nehezebb emberek (erő = súly*gyorsulás de ennek nézz utána a fizikakönyvedben). Jobb horognál ugyanez a súlyáthelyezés jobbról balra csak a válladat és a törzsedet jobban fordítod és be van hajlítva a kezed. A bal horog pont az ellentéte, balról jobbra. A felütésnél a súlyáthelyezés ugyanúgy ütőkézről indul csak jobban kell lábbal dolgozni. Súlyáthelyezés közben ahogy indítasz pipicskedsz az ütőkéz felőli lábbal, horognál bokával erőteljesen belefordulsz.
2017. márc. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Dr. Kovács László, volt szövetségi kapitány (jelenleg a MÖSZ szakmai igazgatója) ebben a tananyagban eléggé összefoglalta az alapdolgokat, szerintem nem csak edzőknek lehet hasznos (én edzői képzésen jutottam hozzá): [link]


Olvasd serényen! :)

2017. máj. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
*4.2. ponttól lenne érdemes neked olvasni.
2017. máj. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Atyaég, sűrítettlevegő... Tyson sem csak ütött az utcán, ha kicsit tájékozottabb lennél... A te fajtádra ráférne egy kiadós verés, hogy kicsit leszálljon a a földre. Amennyit te küzdősportoltál, az egyáltalán nem ér sokat, küzdősportokban egy év, amíg az alapmozdulatok készség szintjén megragadnak, és akkor még jó pár év, amíg a taktikai-technikai elemek is megragadjanak ezen a szinten és még több év, amíg kialakul az adott sportolónak a saját stílusa. Frankón neten itt menőzől a 2-3 év küzdősportolói múltaddal? Hogy te tudsz tkd-zni meg kung-fuzni? Elárulom neked, hogy ütni-rúgni TALÁN tudsz, de tkd-zni, kung-fuzni nem! Aztán nehogy valamelyik bokszoló meglepjen, mert közben kiderül, hogy hobbiból azért lejárogat savate, thai boksz vagy bármilyen ütős-rúgós sportedzésre. Kicsit szállj vissza a földre, mert oda fog ***ni valaki. Nem kell megfogadni a tanácsomat, majd az élet megtanít alázatra.


Btw egyébként az utcán komolyabb bunyó előtt senki sem mondja el, hogy bokszol vagy tkd-zik, csak jön a meglepi. Ennyit a nagy utcai bunyós tapasztalataidról... Na, szevasz!

2017. máj. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!