Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A pankrációban mi a valóság...

A pankrációban mi a valóság és mi a színjáték?

Figyelt kérdés

Bocsánat a buta kérdésért, nő vagyok, plusz sosem érdekelt a sport kimondottan, esetleg a box amit megnézek.

Radics Peti videóit nagyon szeretem, és miatta jutott eszembe a kérdés. Természetesen olvasgattam utána, de nem vágom, hogy pl. az ő esetében mi a valóság és mi a színjáték. Az esések, pofonok láthatóan igaziak, mint Peti vérző homloka is az első mérkőzésben. De most a másodiknál nekem a homokszórás már kicsit kamunak tűnt hogy Zafar így mellé szórta. A másik meg az a bizonyos lefogás a vége felé, mindegyiknél ugyanúgy hármat ütött rá a bíró, én úgy láttam Zafar is ugyanúgy kitört belőle mint Peti. Szóval ezeket nem értem.

Van előre megtervezett koreográfiája mindamellett hogy azért tényleg ütik egymást?


2019. máj. 19. 09:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%

többet elbírnak az izomzatuk miatt, de kamu az egész, megvannak azok a színészi trükkök ami miatt a 10 éves kisgyerekek elhiszik, hogy a bácsik igaziból püfölik egymást.


Van pici vér, pici karcolás, néha meg balul sül el a dolog, na akkor irány az orvos, de ezek nagy fiúk már.


Nézd meg a Pankrátor c. filmet, a hangulatot nagyjából jól megfogja.

2019. máj. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Rendben, megnézem szívesen, ha tükrözi a valóságot. Ettől független érdekes sport, valójában a színészi teljesítményt értékelem, mert a fő az, hogy szórakoztató. :-D

Képzeld el, mikor színészek hányszor elpróbálnak egy bunyós jelenetet, mire a felvételt elfogadják véglegesnek. Ezek meg elsőre megcsinálják :-D

És akkor ezek szerint az is meg volt beszélve, hogy ki győzzön? Lehet előtte már lenyomták szkanderban nem? XD

2019. máj. 19. 09:55
 3/11 anonim ***** válasza:

Dehogy csinálják meg elsőre.

Ezert van az edzés,hogy ott kigyakorolják az összes mozdulatot.

2019. máj. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A magyar pankráció csak egy "porszem" az amerikai WWE-hez képest.

Igen minden megtervezett mint egy filmben.

De így is nagy a sérülések veszélye.Illetve kivételes fizikumodnak kell legyen ahhoz hogy beválogassanak és akkor még nem is fogsz szerepelni élő showban...

Általában gyerekek tesznek fel ilyen kérdéseket...ez olyan mintha egy filmben elhinnéd hogy xy megvert egy egész bagázst. :)

2019. máj. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
#4. Azért kicsit ellentmondásos amit leírtál, mert azt írod, hogy kivételes fizikumúnak kell lennie a pankrátornak, mégis gyerekes a kérdésem miközben tudom, hogy Angelina Joli meg Uma Turman a 45 kilójával lever egy egész hadsereget egy filmben. Szóval azért valószínűleg nem ugyanaz. Tehát ezért kérdeztem, hogy mennyi benne a valóság és a színészkedés. Filmeknél egyértelmű, hogy az egész meg van játszva A-tól Z-ig.
2019. máj. 19. 13:14
 6/11 anonim ***** válasza:
94%

A filmeknél az akció jelenetekben te nem az aktuális színészt látod hanem egy szakképzett kiváló fizikumú kaszkadőrt vagy dublőrt nyilván nem xy színész fog ugrálni meg stb :D

Igen ez egy megtervezett koreográfia alapján van megjátszva amiből sokan azt hiszik hogy akkor ide semmilyen tudás nem kell.

Ajánlom figyelmedbe ha tudsz angolul és érdekel a téma WWE NXT TRYOUT SERIES.

2019. máj. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#6. Jó jó, azért nem most jöttem a falvédőről, tudom, hogy a filmekben többnyire a dublőrök alakítják az akciójeleneteket. :-D

Most leginkább Radics Peti miatt érdekelt a kérdés, hogy akinek kb. fél éve még köze sem volt ehhez a sporthoz, milyen teljesítményt és tanulást igényel azonkívül, hogy a mackótermet megvan hozzá, de megnézem amiket javasoltatok, köszönöm.

Bár fennáll az esély, hogy egyszer rátalál erre a kérdésre, és ő maga fog magyarázattal szolgálni egy "gykhülyék" videó keretein belül. XD

2019. máj. 19. 18:01
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem nézek ilyen magyar "yt celebeket" szóval csak a kérdésed kedvéért kerestem rá Petire.

Gondolom nem érdekel téged különösebben a pankráció mert akkor mélyebben utána néztél volna.

Nekem alapvetően nem szimpatikusak az ilyen videósok de lehet csak azért mert más generáció vagyok.

Kár hogy ha feljön a pankráció téma itthon egyből az ugrik be mindenkinek hogy ez "jajj gagyi mert megvan játszva stb.

Ne vedd magadra.

2019. máj. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#8. Én épp ezért szeretek tájékozódni mielőtt valamiről vagy valakiről véleményt alkotok. Petit lehet vagy szeretni, vagy utálni, én szeretem, és tény hogy miatta kezdtem bele ásni magam és utána nézni ennek a sportnak.

Most épp edzéseket nézek egy korábbi válaszoló javaslatára.

És igaz, tényleg nem érdekelt eddig, de sosem tudhatom hogy mi érdekel, míg azt sem tudom miről van szó.

Gitározni pl. 30 évesen álltam neki, (neem, akkor még nem ismertem Petit, nem miatta) hanem csak úgy, mert hirtelen felindulásból.

Pankrátor nem szándékozok lenni, csak úgy most megtetszett.

Ja és nem celeb :-)

2019. máj. 19. 19:25
 10/11 anonim ***** válasza:
A fájdalom, a vér többnyire valós. Nyilván nem ütnek 100% erőből, de elég erős ahhoz hogy fájjon. Erre edzenek, hogy jobban bírják. Amit csinálnak, mondanak viszont meg van rendezve. Legfeljebb a gesztusokat stb improvizaljak. A gyoztes, a csattano stb mint egy forgatokonyv ki van dolgozva
2019. máj. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!