Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Az ázsiai harcművészetek/küzdő...

Az ázsiai harcművészetek/küzdősportok működnek egyáltalán a valóságban?

Figyelt kérdés

Néztem több videót, valamint birkózóként sparringoltam már kung-fusokkal, karatésokkal, ju-jutsusokkal (nem bjj) és taekwondósokkal is. Hát nagyon siralmasak voltak. Sehol sem láttam még olyat, ahol ázsiaiak tényleg tudják használni a tudásukat.

A boksz, kick-box, savate, birkózás, szambó, brazil jitsu az működik, ez tény. Talán a thai box az egyetlen ázsiai küzdőstílus, ami tényleg használható.


Az ilyen aikido, kung-fu, ju-jutsu, karate és társai ezek működnének éles küzdelemben. A karate az tánc, ezt tapasztaltam. Az ilyen kung-fus tigris, daru, sáska állások is elég nevetségesek.



2014. febr. 15. 21:05
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/115 A kérdező kommentje:
*Az ilyen aikido, kung-fu, ju-jutsu, karate és társai ezek működnének éles küzdelemben?
2014. febr. 15. 21:06
 2/115 anonim ***** válasza:
58%

Működnek.


A közelharc meg egyéntől függ.

2014. febr. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/115 anonim ***** válasza:
36%

Nem igazán értem a kérdést, a valóságról kérdezel, aztán boksz, kick-box, thai-box-ról meg sparringolásról beszélsz, amiknek semmi közük egy valós utcai szituációhoz. A kesztyű használata már alapjaiban ellent mond ennek.

Vagy valóság alatt mit értesz?

2014. febr. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/115 anonim ***** válasza:
53%

Nem gyakoroltál még olyannak, aki komolyan tanulta a stílusát és nem csak sportként eljárt néha harcművészetet tanulni?


Aki hibbiként, edzésként nyomja az alapvetően nem az a szint, amit harcművésznek nevezünk és nem, nem igazán működnek egy szabályok közé szorított sparringban főleg.


Nincsenek meg a kellőképp kiélezett képességek.


A valóságban azonban valóban képzett emberek kezében hatékony eszközök ezek.

2014. febr. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/115 A kérdező kommentje:

A valóság alatt azt, hogy nem tudják élesben használni a tudásukat. Ha sparringon sem tudnak semmit csinálni, akkor élesben pláne nem. Oké a sparring sem éles harc, na de az tükrözi jobban a valóságot.

Kíváncsi vagyok, hogyan működne a valóságban teszem azt a "tigris és daru" kung-fu forma, vagy az aikidós dobálások, vagy a karatés ütések.

http://www.youtube.com/watch?v=_DEVYxsihlE

Most ne haragudj, de ki a tököm fog így ütni? Senki sem üt így a valóságban, éppen ezért már a védekezés is életszerűtlen és irreális.

2014. febr. 15. 22:47
 6/115 anonim ***** válasza:
49%

Téged kibelezne egy karate mester. Efelől túl sok kétséged ne legyen.


Másrészt viszont, az sem irreális hogy 1-2 tucat sportkaratést építesz bele a betonba mire tényleg elfáradsz és azt mondod hogy elég.


Ezt mondom.


Amúgy a 'valóságban' ? Még a gyengébben képzett harcművészek is kitolnák a szemed. Más kérdés, hogy kevesebb esélyük lenne mint egy jól képzett embernek.


De sparringon, kesztyűben, szabályokkal béklyózva tényleg nincsen esélyük az amatőröknek.


Viszont aki tényleg gyakorolja a stílusát, és nem csak kikapcsolódni megy le edzeni, az sparringban is ki tud állni veled szemben. Egyenlő félként még idegen szabályok között is, hiszen egy harcművész alkalmazkodóképessége, fizikai ereje és állóképessége ezt lehetővé teszi.

Egy karatésnál.. ők meg csak kemények, már akiket okinawai módra kiképeznek.

2014. febr. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/115 A kérdező kommentje:
Hát nem is tudom... barna öves shotokanos haveromat, aki 11 éve karatézik, egy (nem csapatban!) buta dagadt zsírdisznó cigó agyalta meg. A birkózásba ugyan vannak szabályok, mert tényleg sport. Mondjuk én egy bárban beépítettem egy nálam nagyobb gyúrós tagot, a padlóba.
2014. febr. 15. 23:22
 8/115 anonim ***** válasza:
53%

Szegény shotokanos barátod igen távol áll egy harcművésztől, ezt abból is egyértelműen látni lehet, hogy keleti harcművészetekben nincsen barna színű öv. Max. ha a fekete nagyon kifakul.


Itt Magyarországon (vagy Európában?) elég sok elfajzás van, de hát ez kell az embereknek. Zumba, flabelos, sportos laza kis harcművészetek.


Hát ezeket nem keverjük össze a komoly harctechnikákkal még véletlen sem. Ezek szabadidős tevékenységek, sportok.. a küzdősportok egy formái.

Ha nagyon össze akarod hasonlítani, akkor ezeknél igen, a full kontakt küzdősportok erősebbek, de ugye nem minden ember személyisége rajong a full kontakt bunyóért. Így vannak ilyen.. hát erre kellene valami más szó, nem a harcművészet.

2014. febr. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/115 anonim ***** válasza:

A videó amit linkelsz abban tradis mozdulatok vannak, nem azt mutatja be, hogy konkrétan hogyan kell viselkedni harc közben.

Ha szerinted a kick box működik akkor a TKD is, a kettő kb ugyan olyan, egymás versenyeire járnak állandóan.

2014. febr. 16. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/115 anonim ***** válasza:
Sportkarate és a budo lét különböző fogalom!
2014. febr. 16. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!