Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ugratók elé akkor is építsek...

Ugratók elé akkor is építsek pumpát, ha kicsi a sebesség? És a méreteit hogyan kalkuláljam ki?

Figyelt kérdés

Találtam egy jó kis helyet, ahová egy ugrót építettem, és hónapok óta nem rombolta le senki sem. Szeretném az egész helyet minél jobban beépíteni. A nyomvonal legalább 1 km hosszú. A tempó szerintem 25-30 km/h, szóval 5 méter feletti dupla ugrókat tudnék építeni. Néhol viszont eléggé kicsi lenne a tempó a kanyarok miatt, oda is menjen pumpa?

Amikor pumptrack-on megyek, akkor az elején mindig tekerni szoktam, mert egy rövid ideig nagyobb előnynek érzem. Egyébként az is gond, hogy a pumpa nagyon kopik a teljes erőből leszorított bicaj miatt. Ezért is fogok csak 30°-os ugrókat építeni :D

Meg hát ugye egyedül fogom építeni a pályát, karbantartani is, szóval ahová nem muszáj, oda nem szeretnék pumpát építeni. Azt is jó lenne tudni, hogy hogyan lehet kiszámolni az ideális méreteket. Egyébként nem szeretnék nagy méreteket, csak ilyen 30-50 cm magas ugratókat, és attól tartok, hogy egy pumpa építése majdnem annyi idő lenne, mint egy eldobóé. A többe kerül a leves, mint a hús tipikus esetét is jó lenne elkerülni :D Pumpa részt sem feltétlenül szeretnék, max. 40 ugró helyett építeni fogok 15-öt. Az is fontos lenne, hogy minél kevesebbet kelljen karbantartani.

Köszi a segítséget! :)


2019. júl. 25. 11:05
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!