Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mennyire jók vagy nem jók a...

Mennyire jók vagy nem jók a bolti 150-200 ezres mtb-k?

Figyelt kérdés
Olvastam, hallottam már mindent a "fostalicska" és az űberkafa közt. Átlagfelhasználók szempontjából kérdezem. Egy félmilliós gép nyilván jobb, de a sétányon gurulni minek?
2019. júl. 29. 15:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a negyvenezres montana revo 02-met már hat éve nyúzom közlekedésre és 10-20 km-es hétvégi tekergésekre teljesen jó. Persze ülést és pedált még első évben cseréltem. Ilyen használatra kiló fölött nemigen akarok költeni (plusz amit már megvételkor cserélek).
2019. júl. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Sétányon gurulni bőven megteszi, de arra igazából nem sok értelme van MTB-t venni. 200 nem is abszolut fostaliga, de az überkafától igen messze van. Ki lehet fogni ennyiért használható bringát. Ezek még tényleg inkább csak MTB-nek néznek ki, de komoly igénybevétel esetén azért lennének gyenge pontjaik.
2019. júl. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mire gondolsz? Hervis, Decathlon?

A saját márkás bringákkal általában az a gond, hogy annyi pénzért minimum 2x jobbat kapsz használtan. De van, amikor 5x.

2019. júl. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A Dechatlonos lomokért nem szabad fizetni. De vannak úgynevezett nagy márkák Cube, KTM, stb, ők is árulnak tucatgépeket. Azok vajon jók e valamire?
2019. júl. 29. 18:51
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"Dechatlonos lomokért"


Láttál, próbáltál már olyan lomot, vagy csak feleslegesen jártatod a szád?

2019. júl. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Áh értem, akkor általánosan kérdezed, hogy kapható e jó új bringa 150-200k árkategóriában.

Kompromisszumokkal igen. Ha belefér a gyenge kerékszett, alsó kategóriás villa, ami rosszul mozog, esetleg mechanikus fékek.

Ha az alkatrészek árát összeadod, hamar rájössz, hogy a gyártóknak úgy nagyon nehéz lent tartani az árakat, hogy még használható is legyen az eredmény.

Vagy mindenből alsó-közép kategóriás cuccokkal szerelik, vagy becsusszanhat egy-két felső kategóriás alkatrész is, de akkor valami máson kell sokat spórolni.

2019. júl. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Igen, volt Btwin bicajom, elég hamar széthullott alattam.

És igen, általánosságban kérdeztem.

2019. júl. 29. 20:58
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

nos van jó is és rossz is.

A dekásból melyiket vetted? a legolcsobbat az a valóban lom.(rockrider st100) bár gurulásra az is megteszi.


A legdrágább pedig valóban megállja helyét a hegyen is. bár nem egy DH-gép. (még akkor sem ha mások ennyiért azt várják).


sétányon gurulni egy camping is jó,ami azon túl van az már csak kényelemben,illetve sebességben ad többet ha van rá igény.

10-12éve találkoztam félmilliós igénnyel a Margit szigeten,olyan volt mint a suv-ok.full xtr-szet,fully de singletrack-ot,föld utat csak újságban látott.


bár azt is tudni kell,hogy ami többe kerül annak szervizelése is többe kerül. ahogy az autóknál.

2019. júl. 30. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért mondjuk egy Rockrider 560S 250 ezerért (shimano deore váltás, hajtás, rockshox air 120mm villa, levegős hátsóteló, combo lockout) eléggé messze van a lomtól. De gondolom neked a 60-90 ezres kategória volt, bár azok nem nevezhetőek mountain bike-nak.
2019. aug. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A csúcs rockrider nem cáfolrá a nevére.

Nem egy atom brutáll metál verseny bringa de hobby versenyzesre amikor csak feeling miatt indúlsz a legkisebb távon és totál mindegy az eredmeny arra jó. És a sétányonnis helytáll.


Az alap bringa pedig csak a sétányra jó. De ne feledjük akadnak gyártás hibas termékek is. Ami gyakorlatilag mire haza érsz szet hullik. Vagy simán bírja évekig.

2019. aug. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!