Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen biciklit ajánlanátok...

Milyen biciklit ajánlanátok napi 40 km aszfalton + enyhe terepen való tekeréshez?

Figyelt kérdés

2019. júl. 29. 16:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Trekking vagy cross változatot első telóval . A rázkódást is elnyeli meg a hirtelen fékhatást is csillapítja . Verseny city kategória értelmetlen lenne .
2019. júl. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én egy 29" montival tolom, annyi, hogy tettem rá sima gumikat, + rövidebbre vágtam a kormányt.

Napi Füle -Siófok, Siófok -Füle.

2019. júl. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 TR75 ***** válasza:
100%

Gravel.

Bár azt nem írod, hogy hobbi jellegű a tekerés, szabadidőd hasznos eltöltése, melóba járás, netalán konkrétan meló, vagy egyéb.

2019. júl. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Kaptál három embertől három eltérő választ, és valójában mindegyik jó megoldás, de egyéni preferencia kérdése, hogy neked mi a tuti.

A gravel a legkönnyebb, legfürgébb, de nincs rugózás, és elég merészen árazott gépek vannak a piacon. Sok modellen vannak rögzítési pontok csomagtartóhoz és sárvédőhöz. A korkormány miatt nem mindenkinek való.

A 29er MTB-vel merészebb terepre is mehetsz, még nagyobbat rugózik a futómű, de nehezebb, aszfalton nehézkesebben mozog és rosszabbul gyorsítható a nehezebb kerekek miatt.

A trekking, különösen a cross trekking valahol a kettő közt van félúton. Ez is viszonylag nehéz, de csomagtartó, sárvédő rakható rá, vagy akár van gyárilag, és kicsit talán jobban suhan aszfalton, mint egy MTB, de egyhe terepen is vígan boldogul.

A rugózás miatt egy trekking vagy MTB kényelmesebb, az üléspozíció is egyenesebb rajtuk. Én kezdő bringáknak inkább ezeket ajánlanám, mint egy koskormányos, rázós gravelt.

2019. júl. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Gravel
2019. júl. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én is a cross/trekking fajtát nézegettem, de annyi féle van a piacon, hogy totál tanácstalan vagyok. Az utolsó biciklim egy nevesincs akármi a lényegtelen melyik hipermarketből és kb. 15 éves. Szinte sosem használtam, de most nagyon megtetszett a biciklizés, ezért kvázi kezdő bringát keresek és ha minden jól alakul ez lenne a munkába közlekedős eszközöm. Viszont fogalmam sincs mit válasszak. Egy előző kérdés során már kiderült, hogy a 100 000 Ft alattiak nem erre valók, de még így is maradt 480000 féle különböző modell a 100 000-tól a többmillióig. A félmilliót már nem érzem reálisnak (bár pénzem lenne rá).
2019. júl. 29. 19:02
 7/9 anonim ***** válasza:
Javaslom keress egy bicikli kölcsönzőt és próbálj ki néhany típust.
2019. júl. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

munkába járós:az cros/treking.

nem kell neked a csúcs teljesítmény sem annak hajszolása.


a gravel is jó lenne de az nem igazán munkábajárós. kivéve ha meló előtt tudsz akarsz tusolni.mert bizony 40km az sok,és ha hiszed ha nem egyszercsak elkap a gépszíj és arra kezdesz törekedni,hogy az lefaragj 1,2,3percet aztán 10.20 percet.az pedig brutáll izzadós lesz.

2019. júl. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 MGéza ***** válasza:
Munkába járáshoz sima trekking lenne a legjobb. Crosst meg outit nem tudod olyan könnyen csomagokkal megrakni, persze lehet táskázni, de eléggé behatárolja hogy mit vihetsz magaddal. Persze heti 1-2 alkalommal tiszta ruha, ilyesmi becipeléséhez jó a kis hátizsák is, egyébként meg elegendő 2 váztáska.
2019. júl. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!