Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hogy hozhatok ki többet a...

Hogy hozhatok ki többet a bicikli fékemből?

Figyelt kérdés

Jelenleg V-fékem van a biciklimen es szeretnek minnel tobbet kihozni a fekembol nem szeretnel tobbb 10.000 ft-ot kidobni egy tarcsa fekre, mert nem hasznalnam ki.

RÖVIDEN: Mivel tudom ki hozni a legtobbez a V-fekembol a bicomon😜


2019. júl. 29. 21:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Azzal, hogy erősen húzod.
2019. júl. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%
Fékpofából van extra hosszú és vastagabb ami aszimmetrikus . A rugó pálcáját feszítsd ki magad felé ezáltal erősebb lesz . A huzalból a héjjal együtt vágj le minimum 6 6 cm így gyorsabb a reakció . Finom hangolást bowden feszességet állítsd a legközelebbre . Létezik hidraulikus vfék rendszer ....
2019. júl. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Alex Fly ***** válasza:
Egy normálisan beállított V-fékkel bármikor blokkolni tudod a kereket. A maximáis fékerőt a gumi és a talaj kapcsolata határozza meg, nem a fék... És ezt tárcsafékkel sem lehet túllépni.
2019. júl. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

a kerék blokkolása után már a gumi-talaj kapcsolt határozza meg a fékhatást.

az már kicsit érdekesebb,hogy nem a blokkolt kerék a leghatékonyabban fékezett kerék...

Összehangolt kézmozdulatokkal lehet a leghatékonyabban fékezni:az első féket húzd annyira,hogy még a hátsókerék a talajon maradjon és azt is fékezd (akár blokkra is).

2019. júl. 29. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Próbálsz előre gondolkozni és akkor általában nem kell nagyot fékezni.
2019. júl. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 tothp ***** válasza:

a 2.es válaszadót nem értem.

A bowden és a ház hosszát az határozza meg, hogy az törés és akadálymentesen legyen elvezetve a bicikli bármilyen állapotában.

lehet venni drágább, merevebb bowdenházat, drágább jobb tulajdonságú bowdent.

Kapható magasabb szintű fékbetét.

Felszerelhető fékmerevítő patkó, ami a csapok kihajlását csökkenti.


De! A fék visszahúzó rugó spanolása semmit nem javít a fékhatáson!

2019. júl. 31. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Annyi igazsàg van a 2.válaszban,hogy a nagyon hosszú összevissza tekergő bovden-ház nem javit a fékhatáson:ruglmasa lesz.
2019. júl. 31. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 tothp ***** válasza:

Jogos, de rendes helyeken az az alap, hogy a bowdenezést perfektül meg kell csinálni.


megfelelő vonalvezetés

se túl rövid, se túl hosszú

helyes bowden ház darabolás/eldolgozás

megfelelő kupak használata.


fentiek elmulasztása a féknél teljesítmény csökkenést, a váltásnál akár beállíthatalanságot is okozhat.

2019. júl. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

De aki magának épití mert ő ért hozzà,ott előfordulhatnak ilyenek.

Anno én 0:45ig (éjjel) lánc hosszal szenvedtem. Az egész felujjitós témát du.16körül kezdtem.

2019. aug. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Gyerekek, polírozhatjátok a bowden útvonalát napestig, de egy jó pofa pl. zöld Merida komoly változást hoz a fékerőben az olcsó pofákhoz képest. Nálam ez hozta el a legjobb fékerőt, nem az, hogy 2 napig optimalizáltam a bowden hosszát :)


"nem szeretnel tobbb 10.000 ft-ot kidobni egy tarcsa fekre, mert nem hasznalnam ki."

Ha fékezésre használod azt is, akkor máris kihasználod, nem igaz?

2019. aug. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!