Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ha 160mm-ről cserélem az első...

Ha 160mm-ről cserélem az első féktárcsát 180-asra, akkor mekkora lesz a változás?

Figyelt kérdés

2019. júl. 30. 09:15
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Fékerőre gondolok.
2019. júl. 30. 09:15
 2/11 anonim ***** válasza:
Amennyivel nagyobb az erőkar, tehát 12,5 % elvileg. Másik előnye, hogy jobban elvezeti a hőt, így nehezebben melegszik túl. Én annak idején váltottam, és nem bántam meg. Azt meg kell nézni, hogy elfér-e. Engem a teleszkóp csavarodásával riogattak, de simán bírta a suntour trekking teló. Lehet, hogy kicsit rövidíti az élettartamát, de nekem ennyit megért.
2019. júl. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A féknyereg alatti adaptert is kell cserélni.


Nekem van egy 160-as és egy 180-as is, hát nem sok különbséget érzek.

A 180-as jobban néz ki! :)

2019. júl. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hát nem ég és föld, az biztos. Azt a hatást inkább egy jó fékkel lehet elérni, de arra valóban nem minden villa alkalmas. Nekem a Fox 32 teló is reccsen egyet, ha nagyon fékezek. XT M785 fék 180-as XT tárcsákkal. Csak hát annak az árából más bringát vesz, és még nem is különösebben csúcs technika.
2019. júl. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nekem Rockshox 30 Silver 120mm-es levegős telóm van, ennek az árából is kijön egy olcsóbb bicikli, de ez még nem egy fox azért. Ez elbírja a 180-ast? Esetleg ha jó rá a 203mm is akkor azt veszek, de kétlem, hogy jó lenne hozzá.
2019. júl. 30. 20:24
 6/11 Alex Fly ***** válasza:
100%
Semekkora. 160yassal is blokkolhatod a kereket, annál nagyobb fékerőd meg úgysem lesz...
2019. júl. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Alex, 160-as tárcsával én még csak murván tudtam első kereket blokkolni. Igaz, 105 kg vagyok. A montim előbb emelte a hátsó kereket, mint hogy blokkoljon, de ezt csak az xt-vel tudja, azzal is inkább csak melegen. Egyébként a kerék blokkolás nem mérvadó, mert egy pillanatra kell megtörni a tapadást, onnantól csúszik a kerék. Ahhoz, hogy forgó kerékkel nagyot fékezz, inkább kell a jó fék. Sickbiker videóban pl. a betétek közt is mért különbséget féktávban. A gravelom 160-as tárcsafékeit egy balatoni tekerésen elmelegítettem ah egyik lejtőn. Nem divatból rakják fel a 180-as, 200-as tárcsákat. Nehéz bringásnak, hegyre, vagy sok pakkal jól jön előre a nagyobb tárcsa.
2019. júl. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Én is kicsit nehezebb vagyok, de az előző biciklimen, amin Hayes MX 5 mechanikus fék volt tudtam még stoppie-zni is, most ezzel a hidraulikussal csak kb másfél méter alatt állok meg 20-ról úgy, hogy a fékkart tövig berántom. Majd Pedig a féktisztítót fújom bele rendesen, szóval nem azzal lesz a baj szerintem. Ja, és aszfaltról beszélek, de még kavicsos úton is csak elég ritkán tudok egy blokkolást összehozni elsőkerékkel.
2019. júl. 30. 21:51
 9/11 A kérdező kommentje:
A "pedig" előtt ott az a "majd" véletlenül ottmaradt, bocsi :D
2019. júl. 30. 21:52
 10/11 anonim ***** válasza:

Akkor nem a tárcsamérete a probléma.


A 203 tárcsábak a DH-n illetve extrém túrázáson kivül nincs igazi létjigosultsága. Egyrészt marha nehéz. Egy nagyobbfékezés nagyon meghatja a telót. Nem nyujt érezhetően nagyobb fékerőt(blokoláson túl biztosan nem), rengeteg hézagoló meg fityfasz kell az pedig rugalmassá teszi a rendszert ami viszont a rontja fékhatást.

2019. júl. 31. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!