Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Tengely csere a hátsó kerékben...

Tengely csere a hátsó kerékben, -lehetséges?

Figyelt kérdés

Adott egy munkába járós,2 évtizedes MTB,a hátsó kereket cserélnem kellene. Ami volna helyette,az gyorszáras,csőtengelyes kerék.

Ezt ki tudom cserélni normál tengelyre? Lehetséges?

(valamiért a gyorszárrak nem tudom rögzíteni a váltót,-vagy nem is lehet,vagy csak én vagyok ügyetlen) inkább kivenném a csőtengelyt,és tennék bele normált,ha lehet.

Addig nem akarom megvenni,kifizetni,amíg nem tudom biztosan.


2019. aug. 11. 23:32
 1/4 szlory ***** válasza:
100%

Tehát pontosítsunk: az a fajta borzalom MTB, ahol a váltótartó fül sincs a vázon, ergo a tengely szorításával kell a helyére tenni a hajtást?


Ha te ennyire szeretnéd a merev tengelyt, akkor ne cserélgesd (amúgy lehet, de marhaságot ne csináljunk már, főleg extra pénzért ne), vegyél merev tengelyes kereket.


Még választék is van, ennyiért te akármilyen bolhapiacon is vennéd a csőtengelyest, akkor sem esélyes, hogy olcsóbban úszd meg: [link]

2019. aug. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Közben voltam egy bicaj~boltban tanulni....

Nem olyan egyszerű,nem is lehet.

A régi abroncs peremét úgy elkoptatta a fékpofa,hogy egyszerűen levált,szétnyílt.

Enyémen egy hagyományos 6-s csoportkerék volt,és füles váltó.

Egy isminek van egy hátsó kereke,pici pénzért ideadná,

DE! mivel csőtengelyes,és kazettás csoportkerék van rajta,sehogy nem rakható be az én bicajomba. Max a hozzávaló váltóval együtt lehetne....

De 1 nincs már meg neki,2 ha meg is volna,-az én vázamba nincs az a lyuk,ahova fel lehetne csavarni,hisz két évtizede füles váltóval adták ki.

2019. aug. 12. 18:48
 3/4 szlory ***** válasza:
100%

Ó igen. Ez zsákutca, de megúsztad, szóval örüljünk! :)


Az előző linken találsz merev tengelyes megoldásokat, párezres kategória. Mire ezeket szétfékezed, szerintem már a bringa lesz halott.


Egyébként a "ma is tanultam valamit" program jegyében: a felnifékek koptatják a felnit, melynek állapotát 2 módon lehet vizsgálni otthon, szerszám nélkül. Először is, ha új kereket meg tudsz tapintani, érezni fogod, hogy a fékfelületnél domború a fém, azt koptatja a betét. Használat közben először síkra kopik, utána már homorúba megy át, ilyenkor mindenképp sürgős csere javasolt, nem bírnak túl sokat.


A második mód az, ha tudod, milyen a fékezés hangja és ebben hallasz változást. Ugyanis a vékony felni könnyebben fog rezonálni, azonos fékbetéttel, azonos útviszonyok (száraz) közepette egyre jobban fog visítani fékezés során. Na akkor lehet joggal gyanakodni a közelgő halálra.

2019. aug. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Wadmalac ***** válasza:
100%

"az én vázamba nincs az a lyuk,ahova fel lehetne csavarni,hisz két évtizede füles váltóval adták ki."


Mondjuk ez még nem lenne akadály.

[link]

[link]

2019. aug. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!