Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mountain bike felújítás? (Lent)

Mountain bike felújítás? (Lent)

Figyelt kérdés

Jelenleg van egy nagyjából 2005 tájéki Cube böhöm-acélvázas (ennek ellenére ritka jól gyorsul) verseny MTB-m, ami már műszakilag lassacskán a végét járja, a váltók igen pontatlanok, bizonyos sebességben kopog valamelyik csapágy (feltehetőleg a monoblokk, mert elég ritmusosan kopog), bovdenek is el vannak használódva, a fékek sem az igaziak, de még biztonságosan fognak, plusz itt-ott már rozsda is akad, pl a kormány nagyon szorul a stucniban.


Na most a tervem a következő: MINDENT cserélni rajta. Tehát a vázon és a villán kívül mindent!


Amihez nekem segítség kellene, hogy milyen szerszámokat kell vegyek ahhoz, hogy egyrészt felújítsam, másrészt pedig, hogy bármikor ha kell, karbantartsam? Nem szeretnék fölöslegesen költeni szerszámokra, így tényleg csak azokat szeretném megvenni, amik tényleg szükségesek.


Az alkatrészeket össze tudom válogatni, azzal részemről nincs gond, mert vagy üzletben kérek segítséget, vagy webshopokon vannak leírások, ami alapján el lehet dönteni hogy mi kompatibilis mivel.


Tudom jól, hogy amennyiből ezt felújítom (gyakorlatilag egy bringát építek egy vázból) annyiért egy jobb használt bringát veszek. De van két oka ami miatt ragaszkodom hozzá. Az egyik, hogy annak van egy eszmei értéke számomra, hogy igen, ezt én építettem saját kezűleg, ilyenje senki másnak nincs. A másik, hogy megtanulok kerékpárt szerelni (noha mindenre találni videót), így könnyebb lesz karbantartani is és ha valami elhasználódik már lesz fogalmam róla, hogy mihez kezdjek. A válaszokat, tanácsokat előre is köszönöm szépen!



2019. aug. 19. 11:27
 1/2 tothp ***** válasza:

ha csak a vázat akarod lekopasztani,

akkor az alap imbuszkulcs készleten (4,5,6,8) és a villáskulcsokon (6, 8, 10, 13, 15)

kell még egy monoblokk kiszedő körmös szerszám, valamint egy hajtókar lehúzó, Nem árt ha van ezekhez való villáskulcsod vagy egy jó franciakulcs.

A kormány csapágy valószínüleg kónuszos még, akkor ahhoz lapos villáskulcsok (ha nincs, jó a csőfogó is)


nem árt, ha van egy láncbontód (szétszedni akármi jó, összerakni, nem annyira)


Ha a kerékkel is akarsz foglalkozni, kell küllőkulcs, racsnileszedő körmös szerszám, láncos "kulcs" és néhány lapos villáskulcs a kónuszok álításához. Gumileszedő sem árt. Bár megfelelő masszírozással szerszám nélkül szinte minden gumi leszedhető.

Kb ennyi, de biztos kihagytam valamit

2019. aug. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Kereket azt kész szettet veszek, azzal nem akarok bajlódni. Lesz elég dolgom így is. :) Akkor olyan hű de sok dolog nem kell, ez biztató, féltem hogy a szerszámokra is ki kell adjak több tízezret.
2019. aug. 19. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!