Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Új teleszkóp beépítési magassá...

Új teleszkóp beépítési magassága más mint az eredeti. Mennyire befolyásolja a bringázást?

Figyelt kérdés
28 colos trekking kerékpárom van, teleszkópnak nem nevezhető valamivel. Szeretném lecserélni. Az eredeti alkatrész beépítési magassága 480 mm, az új amit kinéztem( Suntour Swing Shock), 435 mm, tehát 4 és fél centi a differencia. Ez mennyire fogja befolyásolni a geometriát, nagyon nem ajánlott ekkora különbség? Ha a villanyakra ráhúznék egy kormányszár alátétet, és csak úgy dugnám bele a vázba, az járható út? Köszönöm!

2019. szept. 4. 09:22
 1/6 szlory ***** válasza:

Nem lesz annyi a különbség szerintem. A régi villád beépítési magassága lehet 45mm-rel magasabban, ha ahogy ráülsz, az egész becsúszik 20-at, máris csak 25 marad. A Swing Shock máshogy működik, nem tud ennyire megülni, kisebb a "sag".


Szerintem nem lesz baj, különösen egy trekking esetében, különösen ha végül cirka 2-3 centiről beszélünk mondjuk.


Villanyakra nem tudsz húzni semmit, oda a csapágy megy, azt az alátétet (ún.: hézagolót) felejsd el. :D


Arra ügyelj, hogy a swing shock kényes jószág, bármennyire ötletes. Olvass utána, ha érdekel. Ha maradni akarsz a kevésbé extravagáns, de kitaposott úton, akkor ilyesmiket nézz: [link]

2019. szept. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia!


Nagyon köszönöm a válaszod! [link] Ezt a tesztet olvastam, ez alapján elég jónak tűnik a swing shock, és itt nem igazán írják azt róla, hogy kényes lenne, sőt pont az ellenkezőjét. Néztem hagyományos teleszkópokat is, de 30 ezernél többet nem igazán szeretnék költeni. Suntour NEX-eket és ehhez hasonlókat néztem eddig. [link]


Te melyiket választanád? Lockolhatóság nem olyan fontos számomra, nagyon keveset tekerek hegyen, inkább városban és országúti túrákon használom.


Válaszodat előre is nagyon köszönöm!

2019. szept. 4. 13:21
 3/6 szlory ***** válasza:
Kényes, mert folyamatosan visít és utólag előfeszítést állítani gáz (a rózsától nem férsz a csavarhoz a villanyakban). Ha nem tartod karban, hajlamos a szerkezet kikotyogósodni, talán ez gázabb, mint egy elhanyagolt rugós teló, viszont ennek eldöntését rád bízom. Amúgy csak ennyi, amire gondoltam. Ebben az árkategóriában (20-40 között) nem sok jó megoldás van, nyugodtan tedd próbára, csak többért kapnál jobbat. Kipróbálni, használni viszont kellemes az általad leírtakra. Talán mostanában már (nem idehaza) átveszi az ő helyét a praktikusabb rezgés-elnyelő stucni, vagy akinek több mozgás kell és valódi földutakra tévedve nem akar meglepődni, annak a 60-70e Ft-os új árral "büszkélkedő" rendes telók. Én magam is ezért mellőztem: bár ötletes, de vagy máshogy oldom meg a bringa rezgéselnyelését, vagy komolyabb rendszert építek be. Új generációs (startup céges) szuperstucni még nem járt nálam, de abba bízok legközelebb, ha hozzád hasonló szitura kell szerelnem :D
2019. szept. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ismételten köszönöm a válaszod! :) Ez esetben lehet, hogy várok még egy kicsit, és gyűjtök valami komolyabb teleszkópra, bár őszintén szólva a bringám sem egy komoly darab. Ami szimpatikus volt ebben a swing shockban, hogy könnyű, elég merevnek írják, nem csavarodik, és a fékhatása is kiemelkedő egy hasonló árkategóriájú hagyományos telóval szemben.
2019. szept. 4. 16:52
 5/6 szlory ***** válasza:

Mindent meg lehet szokni. Ha szeretnéd harmadannyiból megúszni, akkor lehet a swing shock, csak ne lepődj meg a fenti tulajdonságain. A nyekergésnek a kenés a megoldás, szervízeltetni minden rugós villát kell időnként, az előfeszítés dolgot igazából azzal tudod áthidalni, ha nem rózsás ahead szerelvényt használsz, hanem újrahasználhatót, mint a karbonokhoz szoktak. Igaz, az önmagában lesz párezer ft, míg az előző párszáz, de ha csak egyszer állítani szeretnél, már örülni fogsz neki (mert rózsát kiszedegetni nem a legviccesebb játék)


Ha most valami 100-200 közötti gépbe akarod betenni, úgy, hogy tulajdonképpen alig használod komolyabb utakon/utakra, akkor össze lehet vele szokni. Városi ingázósra, ritka kirándulásokra könnyű földúton meg murván elég lehet ez is. Bár mondjuk, ahogy írtam - én inkább körbebástyáznám más dolgokkal és merev villát tennék be ilyen esetekben, mert akkor a szervízigényt a nullára hoztad, meghibásodásból is kivettél egy komoly tényezőt.

2019. szept. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Másképpen fogsz ülni rajta és fordulékonyabb, de idegesebb is lesz a bringa.

Ebben az árkategóriában inkább egy merev villát vennék, úgysem mész nagyon földútra.

2019. szept. 6. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!