Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mi értelme van annak, hogy...

Mi értelme van annak, hogy letolom a nyerget és állva tekerek?

Figyelt kérdés
Öregasszonyokon kívül az utcákon akiket látok biciklizni, azok közül kb. mindenkinél ezt látom, hogy a nyereg le van tolva ameddig csak lehet, és végig állva tekernek. Persze látszik rajtuk, hogy nem a biciklizés a hobbijuk, csak éppen közlekednek vele. Nekem nagyon magasra fel van húzva a nyergem, kb. egyenesek a lábaim mikor tekerek, és így nem nagyon érzek különbséget álló és ülő tekerés között, csak pluszba még kevesebb energiát is használok fel. Csak akkor állnék fel, ha a lábammal ki kéne mozognom valamit a terepen, de ezt se kötelező, mivel össztelósom van, persze ugratásnál már szinte muszáj. Igaz, hogy akiket látok, azok általában trekkingel vagy hardtail mtb-vel mennek, de mivel a városban látom őket, ezért ott olyan terep sincs, amin állva kéne biciklizni. De akkor ennek mi értelme van? Soha nem értettem. Mikor mondjuk 10-el megyek és pár másodperc alatt fel akarok gyorsítani 30-ra, még akkor sem kell felállnom, mert ülve is simán elérem azt a sebességet nagyon hamar.
2019. szept. 7. 12:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Kényelmetlen az ülésük...
2019. szept. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Lejtőzős és ugrálós szakáganál jellemző a letolt nyeregcső. (XC-ben pedig ismét divatos a dropper.)

De a többség csak azért tolja le, mert így vagánynak hiszik magukat. Azt akarják ezzel üzennni, hogy ők nagyon menő DH-sok vagy trialosok. Aki nem ért hozzá az csak nem éri, aki meg ért hozzá, az azt látja, hogy így nem lehet tekerni, haladni.

2019. szept. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
satnyák és/vagy ízirájderek
2019. szept. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Le nem tolnám a nyerget. Viszont kiállni szoktam néha ez esetekben:

-Ha sok km-t tettem már meg, akkor jól esik egy másik testhelyzet néha.

-Ha sok a kátyú, kiállva nem veri szét a nunimat. :)

-És szintén sok km után, ha nem is meredek, el lehet fáradni, és elég egy kis szembeszél, néha adódik a kiállás...

-Piros lámpához közeledve is szoktam kiállni, könnyebb egyhelyben létezni úgy.

Stb

2019. szept. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!