Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen nyerget vegyek férfi...

Milyen nyerget vegyek férfi trekking biciklire?

Figyelt kérdés

Pár napja vettem egy olcsóbb trekkinget, de az ülése marha kényelmetlen, és pár km után már zsibbadt mindenem lent.

Nem tudom, hogy vmi szélesebb vagy keskenyebb lenne-e a jobb.



2019. aug. 25. 10:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha csak pár naoja vetted, érdemes várni. Meg kell szokni. A beállításokkal próbálkozz. Ha a kényes részed nyomja, picit döntsd meg előre. Milliméterek is rengeteget számíthatnak.

Egyébként egyéni, hogy kinek milyen nyereg jó, nem lehet általános igazságot kimondani.

2019. aug. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én azt mondom, ha zsibbadsz, akkor nem érdemes végigszopni az életed, hogy majd megszokod a vacak ülést, meg egyszer csak meglesz az a csodabeállítás, ahol nem zsibbad a tököd. Nyilván állítgattad már. Egy olcsó vacak nyereg szar és kész, azért gyártották le hogy valamit feltehessenek az olcsó bringára. Mondom ezt, hogy én is végigjártam ezeket sok éve. Zsibbadás ellen a lukas nyereg a megoldás. Én egy ilyennél kötötem ki, kisebb gatyaigazításokkal órákat tudok vele tekerni.

[link]

De nem ez az adott tipus a lényeg, hanem a koncepció, hogy a lukas nyereg közepe hiányos, így az altest középső, lágy részeit nem nyomja. Azért ezzel is előfordul zsibbadás, de nagyságrenddel kevesebb, mit egy szokványos, minden részt nyomó nyereggel.

2019. aug. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 tothp ***** válasza:
Zoligyerek válaszában csak egy a bibi. Jó. Nem vacakolsz a beállításokkal, veszel egy nagyonneves nagyonfaca nyerget. És végigszopod vele az életed mert megint nem szántál időt arra, hogy a beállításokkal vacakolj.
2019. aug. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sehol nem írtam olyat, hogy nem állítgattam.
2019. aug. 25. 17:29
 5/6 anonim ***** válasza:

A tökzsibbadás tipikusan lehet a túl hátra döntött nyereg tünete, ezért is írtam, hogy érdemes előtte állítani. Nem minden bringára raknak rossz nyerget. Pl. az előző bringám, egy merida cross trekkinget a gyári nyereggel használtam 9 évig.

A nyereg szélessége az egyén anatómiájától függ, ezért jobb nyergekből létezik több méret is. Meg kell mérni az ülőgumók távolságát, az határozza meg. A középső rés valóban jó, mert kíméli a lágy részeket, ez ma már elég elterjedt. A nyereg forma, keménység szerintem teljesen egyedi dolog, hogy kinek mi válik be. Vannak boltok, ahol lehet tesztelésre nyerget kérni. Ez a tuti. Nekem az Ergon SMC4 jött be vakon vásárolva, de elég borsos áron van.

2019. aug. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Alex Fly ***** válasza:

Olyan nyerget, ami a te amatómiádnak és a kerékpározási stílusodnak megfelel. Nem lehet kiemelni egy konkrét típust, hogy az mindenkinek megfelel (na jó, egy komolyabb Brooks már megközelítheti ezt). Nincs két egyforma segg, tehát nincs olyan nyereg, ami mindegyikhez megfelelő lenne.

Javaslom menj el egy jobb kerékpárszaküzletbe és kérj segítséget az eladóktól; ők majd segítenek kiválasztani a számodra legmegfelelőbbet.

2019. aug. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!