Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hidraulikus tárcsafék, csiling...

Hidraulikus tárcsafék, csilingel menet közben, fémes zaj jön a féknyeregtől. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
bizonyos sebességnél, cca 17 - 20 km/h között jól hallható fémes csilingelő hang jön az első féknyeregből. E sebesség alatt és fölött csöndben van. Jól fog. A gyár 160-as hullám mintás tárcsát kicseréltem, új 180-asra. A betétek gyári shimano resin. Szerelő állványon simán, ütés nélkül fut, nem ad hangot. Engedtem ki egy kis olajat a féknyeregből, és kissé jobban széttoltam a betéteket, de semmi eredmény. Próbáltam fellazítani a nyerget és többféle módon meghúzni,de nem javul. Ráadásul ha jobbra -balra húzom a kormányt, a fent említett sebességnél, akkor hangosabb. Olyan mintha a menetszél okozná valamilyen módon.

2019. szept. 9. 17:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Pedig valószínűleg a pofa beleér,ahogy elhúzod a kormányt a tárcsa a tehetetlenségből adódóan menne egyenesen. És ezért egy picit meghajlik.

A sima menet közbeni csilingelés az hát talán az előbbi fékezesektől elhajott tárcsa kap olyan terhelést amitől megfelelően rezonál.

2019. szept. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Szerintem a tárcsádban van egy minimális nyolcas, terhelés alatt pedig feszül még annyit minden, hogy beleér. Kanyarban kicsit csavarodik a villa, azért lehet rosszabb. Milyen villád van? Nem valami nagyon alsó kategóriás? A sebességfüggés szerintem azért van, mert alatta, felette nem olyan hangos, ahogy súrlódik, de akkor is hozzáér.
2019. szept. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Villa: rock shox reba dual air

a régi 180-as tárcsa is teljesen egyenes volt, az új 203-as meg ugye tök új. Ha meghallom a hangot és finoman ráfékezek, egyből elhallgat. tehát biztosan a betét adja a hangot, de mitől? Állványon, kis és nagy sebességnél miért nem? meg kéne próbálni valami lágyabb betétet?

2019. szept. 9. 20:45
 4/18 anonim ***** válasza:
Nekem a két új Shimano XT tárcsa ütött, szóval semmin nem csodálkozok. A 203-as tárcsa jobban kihozza, ha van egy minimális deformitás valahol. Ha új a betét is, akkor hagyd kicsit bekopni.
2019. szept. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
A régi betét van benne. Szólt a gyári és az új tárcsával is.
2019. szept. 9. 21:05
 6/18 anonim ***** válasza:

A tárcsában mindig lesz 8as mert nem egy húde merev valami.

Ez az alakjából adódik.

Amikor kicsit fékezel akkor enyenesítesz a tárcsán ezért hagyja abba.

2019. szept. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a fékbetét tud mozogni annyira, hogy a gördülés által keltett rezgések frekvenciájától függően berezonálva elmozog valamelyik irányba és olyankor hozzáütődik a tárcsához.

Esetleg a gyorszár nincs meghúzva rendesen.

2019. szept. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

ha a tárcsában lenne 8-as akkor minden sebességnél beleérne


az lehet hogy a menetszél a hullámos tárcsa által keltett légmozgás, vagy a vibráció rázza a betéteket. Gondoltam erre is, és a rugós lemezt kivettem és kicsit kinyitva tettem vissza, hogy jobban kifeszítse a betéteket. Semmi javulás

2019. szept. 10. 16:21
 9/18 anonim ***** válasza:

A betéteket semminek sem kéne ráznia.

Szerintem nem tér vissza alaphelyzetbe 100%-ban, miután behúztad, ezért ér bele a tárcsába.

Bár a leírásod alapján az sem tiszta hogy mit jelent a "csilingel" szó.

A tárcsának cintányér hangja van, ha valami hozzáér. A félbetétnek meg nincs semmilyen hangja, amennyiben a helyén van és meg van húzva rendesen.

2019. szept. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
akkor legyen cintányér hang. Semmiképpen sem fék súrlódó hang, mert az nincs. Még finom érintő fékezéskor sincs hangja. Lényegében amikor megszólal, ha egy ujjal hozzáérek a fékkarhoz, és pár mm -re behúzom , már elhallgat.
2019. szept. 10. 19:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!