Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hidraulikus tárcsafék, csiling...

Hidraulikus tárcsafék, csilingel menet közben, fémes zaj jön a féknyeregtől. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
bizonyos sebességnél, cca 17 - 20 km/h között jól hallható fémes csilingelő hang jön az első féknyeregből. E sebesség alatt és fölött csöndben van. Jól fog. A gyár 160-as hullám mintás tárcsát kicseréltem, új 180-asra. A betétek gyári shimano resin. Szerelő állványon simán, ütés nélkül fut, nem ad hangot. Engedtem ki egy kis olajat a féknyeregből, és kissé jobban széttoltam a betéteket, de semmi eredmény. Próbáltam fellazítani a nyerget és többféle módon meghúzni,de nem javul. Ráadásul ha jobbra -balra húzom a kormányt, a fent említett sebességnél, akkor hangosabb. Olyan mintha a menetszél okozná valamilyen módon.

2019. szept. 9. 17:45
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Ez nem rakétatudomány. Valamelyik alkatrésznek holtjátéka van.

99%, hogy a betét nem illeszkedik halál pontosan a féknyeregbe. Azt már neked kell kiderítened, hogy miért...

2019. szept. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
még arra gondoltam, hogy a betét hátsó felületét illetve a két oldalán a fém hordozó felületet bekenem un. fékzaj és rezgéscsillapító pasztával. Ez ugyan autóipari anyag, a bosch gyártja, de hátha használ.
2019. szept. 10. 21:18
 13/18 anonim ***** válasza:

Inkább ne!

Keress rá más megoldást!

2019. szept. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
hát egy próbát megér. Már 100x szétszedtem, megnéztem, összeraktam, tárcsát cseréletem stb... semmi eredmény.
2019. szept. 11. 07:36
 15/18 A kérdező kommentje:
vettem fékzaj csökkentő pasztát. 700 ft. Bekentem a betétek hátsó és oldalsó fém felületeit. nem javult semmit. Ha nagyon szúrósan nézem, talán 1 - 2 tized mm ütése van a 203-as tárcsának. De ahogy írtam, állványon forgatva nem ér bele sehol.
2019. szept. 23. 19:42
 16/18 anonim ***** válasza:
Folyamatosan adja a hangot vagy ritmusosan?
2019. szept. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
ahogy írtam , bizonyos sebességnél. de akkor folyamatosan.
2019. szept. 24. 13:24
 18/18 anonim válasza:
Most én is hasonló problémával küzdök. 25 km/h felett fémes csilingelő hang. Neked sikerült megoldást találnod rá?
ápr. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!