Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Érdemes pillangóváltókarra...

Érdemes pillangóváltókarra váltani?

Figyelt kérdés
Jelenleg a biciklimen Shimano revoshiftes marokváltó van, milyen különbség lenne és jobb lenne e váltani ha pillangóváltókarra cserélném őket? Továbbá mennyibe kerül egy ilyen csere normális keretek között?

2019. szept. 19. 21:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem van egy montim, 14 éves, semmi bajom a marokváltójával. Volt komolyabb montim is pillangóváltóval, országúti fékváltóval, amik persze jobbak, de mindennapi normál használatra nekem még mindig megfelel a régi, gyors, pontos.
2019. szept. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 szlory ***** válasza:

( Zsozsó, te vagy az? Bocs - biztos nem. :D )


A csere ára a váltókarok ára meg a szerelési munkadíj. Az új váltókhoz adják a bowdenhuzalt és, a bowdenház meg általában maradhat a régi a bicajodon. Egy noname váltóról noname váltóra váltás költsége 5-10e ft között mozog.


A marokváltó az váltókarok AK-47ese. Egyszerű, eltörni lehet, meghibásodni kb. semmi reális esélye. Van, aki kifejezetten szereti, van, aki rühelli. A mai napig gyártják, az igényes verseny modellekért 50-60ezreket kell áldozni. Mármint darabonként - igaz markolatot is adnak hozzá :D


Aki sokat vált odavissza, nem akar meghibásodást, többet vált egyszerre/gyorsan, sárban montizik - ők szokták tipikusan a marokváltókat venni.


A pillangós kényelmesebb lehet, esztétikát rombolja (mert egy külön egységnek látszik, nem "rágyógyul" a markolatra). Váltási sebességben a marokváltó olcsó kiadása is gyorsabb, mint a pillangóé. Pontosságban mindkettő tré - ha olcsó gagyit veszel.

2019. szept. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Wadmalac ***** válasza:

A markolatváltóval két-három baj szokott lenni.

Az egyik, hogy hajlamos ellustulni, ha a bowden úszik a dzsuvában.

A másik, hogy kemény terepen az ugráló kormányt markolva az ember néha akaratlanul elvált.

A harmadik, hogy frekventált, kemény használatnál a tekerhető markolatrészről lekopik a kézhez jól tapadó ricni és cserélni kell, hogy akár sáros tenyérrel is tudjál váltani.


Városi, erdei ösvényes hobbitekergészésnél egyik probléma sem jellemző.


Én spec Y váltókar kedvelő vagyok, de szerintem nálam ez megszokás kérdése.

2019. szept. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!