Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hogyan kell országútival váltani?

Hogyan kell országútival váltani?

Figyelt kérdés
Nemrég kaptam meg a biciklit és nem igazán tudom hogy kell vele váltani. Ilyen hajlított a kormánya és elöl van a fék valamit ott kell vele csinálni vagy fordítani de nem tudom pontosan mit és hogy. Nem tudom melyik melyikhez van és hogyan kell. Valaki le tudná írni hogy melyiket merre kell fordítani vagy mit kell csinálni? Próbálgattam mikor még nem szálltam fel rá, fordítgattam meg ott a fék mellett van egy kis pöcök azt is de nem igazán történt semmi, és tudom hogy egy helyben állva nem jó vele váltani de szerintem nem sikerült mert nem volt semmi hangja és mikor elindultam akkor se szóval remélem nem csináltam semmi rosszat. Kérlek írjatok, nagyon nem értek ehhez.
2019. márc. 31. 19:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindig akkor szabad váltani, amikor tekersz,vagyis pedálozol, le is és fel is. A fékezésnél pedig ha lehet használd elsőt kivéve ha keményen fékezel mert akkor mindkettőt kell egyszerre. Próbálgasd először óvatosan olyan helyen, ahol nincs forgalom, hamar megtanulod kezelni.
2019. márc. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a gyors választ.
2019. márc. 31. 20:28
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg fékváltókar van a bicikliden, azaz a fék és a váltókar egy egység. Ennek az az elönye a korábbi évtizedek váltóra szerelt váltókarjához képest, hogy a váltáshoz nem kell elengedni a kormányt, a középső kormányfogásból a fék és a váltó is elérhető.

A kormányszarv bal és jobb oldalán is található egy-egy fékváltókar. Hagyományosan a jobb oldali fékkar a hátsó kerékre, a bal oldali fékkar a első kerékre hat. A jobb oldalon levő váltó a hátsó keréken levő váltót, a bal oldali a hajtóművet kapcsolja.

A hátsó váltón a hüvelykujjadra estő kis kar felfelé, azaz a kisebb fogaskerekek felé vált egyet, a fékkar bicikli közepe felé billentése lefelé, azaz a nagyobb fogaskerék felé vált egyet. Bizonyos váltóknál lefelé váltáskor a kart elég félállásig kimozdítani egy fokozat váltáshoz, ha teljesen kifordítod, akkor két fokozatot vált vissza egy lépésben.

A bal oldali karon a hüvelykujjra eső billentyű a hajtómű kisebb fogaskereke (lánctányér) felé, azaz lefelé vált, a fékkar bicikli közepe felé kilendítése a nagyobb fokszámú lánctányér felé, azaz felfelé vált.

Leírva lehet, hogy bonyolult elsőre. Ha gyakorolsz vele, hamar meg lehet szokni, mert kényelmes és gyorsan lehet vele váltani.

2019. ápr. 1. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2019. ápr. 1. 15:23
 5/5 A kérdező kommentje:
Akkor mikor helyben próbálgattam nem csináltam rosszat vele? Bocsi a kérdésért.
2019. ápr. 1. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!