Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Egy MIG pro 300-as cangát...

Egy MIG pro 300-as cangát megérné használtan 60-ért megvenni?

Figyelt kérdés
Szeretnék elkezdeni montizni, de elég nehéz eligazodni a témában jó szándékú segítség nélkül. A srác aki felajánlotta a bicót ismerem, és rendes ember, szervizeltetni is viszi a bicajt hogy minden patent legyen rajta. A keretem 120e. között mozogna amúgy, arra gondoltam hogy ha esetleg megvenném ezt a masinát, még tudnék rá költeni, meg sisakra...

2019. szept. 29. 18:44
 1/4 szlory ***** válasza:
100%

Hacsak nem NAGYON MUSZÁJ valami miatt, akkor nem vennék kezdésre össztelóst. 200 táján már jókat kapsz (ennél sokkal jobbakat ár-érték arányban) belőlük, ez viszont megnéztem - talán inkább hanyagolnám egy jóképűbb hardtail helyett. Még abból is nehéz 60-ért jót kifogni, minél frissebb technológiával (a vázgeometriák sokat változtak az elmúlt évek során, kerékméretről nem is beszélve).


Ha már nagyon össztelós, akkor javaslom minimum az ilyeneket: [link]

2019. szept. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a hozzászólást! A nap folyamán már megszakítottam az üzletet, mert éreztem hogy nem lesz jó vétel! 200 körül használt hardtailt nézzek, vagy lehet kapni hosszútávra - dombos terepre- újonnan is?
2019. szept. 30. 12:52
 3/4 szlory ***** válasza:

Okosan tetted. 200 körül használt hardtailt lehet kapni, azért már igen jó, korszerű modellt illik találni (türelem, rózsát terem!)


Eddigi tapasztalataim alapján, 200-250 között 26" kerékméret mellett márkás, használható felszereltségű össztelósok is fel szoktak bukkanni.


Amire vigyáznod kell az ilyen általánosításoknál, mint a fenti soraim: ha kiugróan magas v. alacsony vagy, akkor általában lassabban jön szembe megfelelő méret - ha pedig nem a méreted, bármilyen tuti üzlet, ne ugorj bele. Ha 170-180 között vagy, akkor kb. kánaán, a legtöbb M/L méret neked van kitalálva, sok van belőle.


Újonnan is belevághatsz, de halld szavam: az újdonság gyönyörén kívül mást nem nyersz a bolton. A bringák normális felszereltség esetén nagyon nem szoktak garanciális problémákat okozni. Tehát gyengébb felszereltséggel kapsz valamit, ahol kb amit nyersz: hogy te karcolhatod össze először. :)


Használt esetben ugyanakkor buktató, hogy szervizeltetés ismeretlen múltú. Ez hardtail esetén az első telót jelenti. Egy teleszkóp esetén ez akár 50 üzemóránkénti ráfordítást is jelenthet (típusfüggő).


Mindent összevetve: vagy jó áron kapd, állapotfelmérést végeztess bringaboltban a vásár előtt / vagy boltból vedd (pl. orangebike, maxi-bike, ...) ahol "elvileg" tájékoztatnak a garanciáról / vagy egyezz meg az eladóval valami mindkettőtök érdekeit védőben.


Szerény véleményem szerint megéri ezen árkategóriában egy jó, de használt példányt kutatni. Rengeteget jelent, hogy milyen élményben lesz részed. Maximum eladod, a különbözetet meg tudd be "bérleti díjnak"..


Sok sikert!

2019. szept. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm szépen a választ!
2019. szept. 30. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!