Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Manapság miért nézik le azt...

Manapság miért nézik le azt aki nem vesz sok százezerért csilivili országúti bicajt hanem régebbi gépet hajt?

Figyelt kérdés

Miguel Indurain acél bringával nyerte a tourt. Ő volt az utolsó acélbrongás. Neki érdekes mód jó volt. Nem hinném, hogy a sok százezres karbonon feszítő magyar amatőrök mind jobb formában lennének mint ő anno volt.


Magyarországon van kb 15-20 komoly kerékpáros, nekik rendben van.

De a többi csak azért veszi, hogy lássa mindenki, neki van annyi pénze bringára mint egy kisebb borsodi falu teljes évi bevétele.



2019. nov. 24. 09:35
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
Én leginkább azt szólom le, ha pl vastagon áll a hajtásrendszeren a koszos olaj/zsír...sokszor hihetettlen de sokszázezres gépeket is képesek egyesek a láncot bezsírozni...
2019. nov. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:

Hát az igénytelenség. Meg leszarja. Van lóvé kit érdekel, hogy karban is kéne tartani. Elromlik veszek másikat, ez már úgyis két éves régi hulladék...


Ez a mentalitás

2019. nov. 24. 14:14
 23/32 anonim ***** válasza:
95%

Egy haverom is szinte "utálja" az outisokat. Nem csak ez a sznobság, amiről ti beszéltek, hanem amiatt inkább, mert nem csinálnak mást, mint csak aszfalton tekernek minél gyorsabban és minél több kilométert megtéve, és ez a legfontosabb nekik, hogy ma épp mennyit és milyen gyorsan mentek, és sikerült-e épp csúcsot dönteniük.


Már neki is ezerszer megmondtam, hogy ne mással törődjön! Neki attól még semmi bántódása nem lesz, hogy egyesek 40 fok kánikulában is csak a kilométereket hajszolják az olvadó aszfalton. Ők azt szeretik, csinálják! Haverrel meg lefáradunk a hűs erdőkben trekkinggel és montival. És örülünk ha minél több bringást látunk akármilyen biciklivel, mert legalább addig sem az autójukkal szennyezik a környezetet vagy épp centizgetik a bringásokat...


Te Kérdező túl sokat foglalkozol másokkal, és ez nem szerencsés. Nem másoknak kell megfelelni vagy mások beszólogatásainak mélyére ásni... Élj úgy, ahogy neked tetszik, bringázz olyan bringával, ami a te kedvenced vagy amire neked futja, és ha nem zavarsz másokat, akkor hidd el nem lesz semmi gond!


Én amúgy néha megfordulok tök amatőr versenyeken, ahová bármilyen bringával lehet nevezni. Eddig egy jobbfajta terepivel mentem. Outit nem akarok, nem az én világom a kos kormány. Viszont imádom nagypapám régi bringáját, és ha egyszer felújítom, lehet azzal fogok indulni valahol! Lesz nagy ámulás!

2019. nov. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
51%

én nem nézem le őket...

csak megnézem őket, és csodálkozom, hogy a 2,5 báron lévő 2.25-ös gumi+teló ellenére szétveri a seggemet az út, őket meg a 8 báros virslin kenik neki....

2019. nov. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:
Irigy vagy mi? 😅
2019. nov. 24. 20:56
 26/32 anonim ***** válasza:

Az enyémen még a felni is vas ennek ellenére 9.2 kg. Drága bicajos cimboráimat ez zavarja hogy tudom tartani velük a tempót.

Szeretem mert nagyon jó élményeim vannak vele.

Ja és huszonöt éves.

2019. nov. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:
Na ez az. Ha elég edzett vagy akkor egy régi bicajjal is jó tempót fogsz menni. Nem teker helyetted a karbon se!
2019. nov. 25. 10:19
 28/32 anonim ***** válasza:
49%

Most gondoltam bele igazán,hajtom a drága bicajomat és egy harmincezer forintos bicaj van folyamat a sarkamban.

Na ez lehet ám igazán frusztráló érzés :)

2019. nov. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
#24 próbálj ki egyszer egy karbon villás, alu vázas országútit. Meglepődsz majd, mennyit csillapít egy karbon villa. Sokkal többet, mint egy közepes teleszkóp. 8 baron meg senki nem használja a gépeket, csak versenyen. 4,5-5,5 bar az általános és ott elég jó a csillapítás, főleg ha valami kényelmes gumit teszel fel.
2019. nov. 28. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:
Ezt honnan veszed, hogy csak versenyre fújják 8 barra?
2019. nov. 28. 07:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!