Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Egy régi csepel csillag...

Egy régi csepel csillag campingbiciklibe lehet agyváltót tenni?

Figyelt kérdés

2019. dec. 28. 00:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

na ez jó kérdés, én is gondolkodom hasonló projekten.

Szerintem lehetséges.

meg kell nézni mekkora a villasaru távolsága (elvileg 120mm)

és keresni akkora váltót ami belefér

.

illetve az agynak fékesnek kell lennie (van kontrás és dobfékes verzió is), mert ha nem az, akkor ki kell építeni a vázra valami féket - amit ugye nem túl egyszerű.


láncvonallal nem tom mi van. jó lesz-e?


természetesen kellenek új küllők és át kell fűzni a kereket.


meg az áttétel a kérdéses, hogy mekkora lánckereket raksz az agyra. úgy kell beállítani, hogy se túl rövid, se túl hosszú ne legyen az áttétel.


a bowdent előrevinni, váltókart felszerelni máe nem téma.


ha már kerékfűzés akkor talán érdemes előre egy agydinamót befűzni, hogy ne az ósdi dinamót kelljen zsinnyegtetni


nem volna rossz, mert a campinget ingyé viszi a vonat, viszont a gyári áttétel karcsú.

az összecsukható bringák meg drágák...

2019. dec. 28. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Alex Fly ***** válasza:
Mivel gyárikag is készült ilyen, így valószínűleg lehetséges.
2019. dec. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Ezek a csepelek még fémvázasak, ha jol sejtem! akkor megmunkálható, nyitható a villa távolsága melegítve. csak egy javaslat. én egy 250w elekromos motort akarok berakni.
2020. jan. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem is lehet, a láncvillát ki lehet terpeszteni egy menetes szarral, két anyával és pár alátéttel...


Az a kérdés, h mire kell konkrétan? Ha azért, mert a vonaton ingyen lehet vinni és néha fel kell hajtani egy-két emelkedőn a melóba, akkor nem biztos, h megéri, mert ilyenkor gazdasági és a praktikum szempontból kell nézni. Esetleg akkor, ha már megvannak az alkatrészeid és meg is tudod építeni, így megéri. De ha csak egy jó állapotú campinged van, és szervízzel akarod megcsináltatni, elég sokba fog kerülni. Én is agyaltam ezen, és inkább arra jutottam, h veszek egy korszerűbb, 3sebességes, alu vázas cuccot használtan, ami könnyebb, gyorsabban össze lehet csukni kicsire.


Ha csak kedvtelésből akarsz építeni vmi érdekeset a régi bringádból, amihez van vmi kötődésed, abból nyugodtan csinálhatsz akár egy hétsebességes, agydinamós bringát is, csak anyagilag ez nem éri meg. De technikailag megvalósítható.

2020. jan. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!