Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ilyen időben bringáznék, hogy...

Ilyen időben bringáznék, hogy öltözzek? Mire figyeljek oda?

Figyelt kérdés

Arcot mennyire kell óvni? Izületek? Térdre plusz réteg, stb?

Mivel előzzem meg a hideg ártalmait?


2020. jan. 1. 13:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Arcra nem szoktam figyelni, térdre olyan termonadrág amin elöl szélálló anyag van (lehetőleg a kabát is ilyen legyen), nyári bringás cipőre egy kamásli, kézre van akinek a 2 ujjas válik be van akinek az 5 ujjas kesztyű, plusz egy jó meleg sapka.

Na és persze itt is érvényesül a réteges ölözködés elve.

2020. jan. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 TR75 ***** válasza:
100%

Szerintem az arcot te tudod. Én például nem szeretem eltakarni, a szemüveg miatt sem előnyös, olyan -15 fok körül szoktam maszkot elővenni, nagyjából ennyi fok körül szokott elkezdeni fájni a hideg.

Ízületet mindenképpen érdemes védeni akár plusz réteggel, akár direkt valamilyen védőeszközzel. Nagyon ajánlott valami jó meleg kesztyű, én 0 fok alatt konkrétan síkesztyűt húzok (nem igazán komfortos, de meleg, amíg az nem volt, igazán nagy hidegben két kesztyűt is felvettem; a szokványos polár kesztyűk magukban 0 fok alatt semmit nem érnek), 10-12 fok alatt sima téli kesztyűt (ilyen esetben a polár is megteszi, bár a bringás kesztyű véd a szél ellen is), 10-12 fok fölött vékony átmeneti kesztyűt. Ha hobbiból tekersz, akkor legalább 3 réteg ilyen időben: egy aláöltöző, valamilyen hosszú ujjú mez és egy szélálló-esőálló téli kabát vagy softshell dzseki (esetleg egy plusz mellény a szél ellen). Alulra szintén valamilyen szélálló nadrág. Azt mondják, úgy kell felöltözni optimálisan, hogy induláskor inkább fázz egy kicsit, hogy amikor átmelegedsz, akkor ne izzadj le túlságosan. Leizzadni hideg időben kellemetlen és nem jó. Ja, és sapka.

De egyébként mindenkinek más és más a toleranciája, szóval ki fogod tapasztalni, hogy mi fér bele, és mi nem.

Hozzáteszem, nekem ilyenkor hobbitekeréshez már rég hideg van, olyan 13-14 fok alatt már nem érzem komfortosan magam. Néha egyet-egyet tekerek, de nekem nem nyújtja azt az érzést, amit a meleg köcölékek nélkül ad. Melóba menet más rendszer szerint öltözöm: kinézzek valahogy az utcán, de ne fagyjak le a bicajról :-D

2020. jan. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én hajlamos vagyok a takonykórokra, úgyhogy fagyközelben már használok terroristasapkát, aminek csak szeme van. Fantasztikus, ahogy melegen tartja a pofámat :)
2020. jan. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket(zöld). Egyelőre még nem próbáltam ki, én is tartok tőle, hogy nem ad olyan élményt, mint jó időben, de azért majd nekilendülök még.
2020. jan. 2. 11:24
 5/5 anonim ***** válasza:
arc nem annyira fontos, inkább a térdek ne fázzanak meg.
2020. jan. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!