Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hogy van ennél a női kerékpárn...

Hogy van ennél a női kerékpárnál a méretezés?

Figyelt kérdés

Kinéztem egy férfi KTM Fun Line kerékpárt magamnak és egy Női KTM Fun Line kerékpárt a páromnak. A férfinál és a nőinél más a méretezés, az interneten nem találok a női változathoz megfelelőt.. Nekem az 56-os férfi kell, kb neki is olyan kellene.. Melyik méret lenne egyenlő azzal?

[link]


[link]


2020. jan. 29. 00:02
 1/5 A kérdező kommentje:
Vagy itt a női változathoz MTB vázméret lenne megadva?
2020. jan. 29. 00:03
 2/5 A kérdező kommentje:

Ebből gondolnám.. Csak így elég necces a nőit megrendelni

[link]

2020. jan. 29. 00:21
 3/5 anonim ***** válasza:
51-et rendeld. De épp be lehet sétálni az üzletbe is kipróbálni.
2020. jan. 29. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ne rendeld meg!


Teljesen mindegy, hogy hogyan mérik a váz magasságát. De amikor 2000 környéként bejöttek az ejtett felsőcsöves montik, akkor virtuális vízszintes felsőcső találkozásáig mérte sok gyártó a váz magasságát. De nem mindegyik. Sokan meg kerekítettek, mert egész számos (colos) mértezést találtak ki és nem akartak 15.5-öt ráírni a vázra.


De valójában azért mindegy a méret, mert ez csak a váz magassága, amin a nyeregcső kihúzúsával könnyen tudsz változtatni. A váz hossza sokkal lényegesebb. Egy 15.5"-ös váz lehet hosszabb egy 18"-asnál, ha az előbbi egy versenyváz, utóbbi pedig egy túrázós.


Ha nincs geometria táblázat, akkor nem rendelük bringát!

Ha nincs tapasztaltunk, akkor nem rendelünk geometria táblázat alapján sem bringát!


Tudom, nagyon kényelmes 3 kattintással venni 2 bringát, de be kell menni egy szakboltba és felülni az ott lévő gépekre. Aztán elmondod, hogy alacsonynak, magasnak, hosszúnak, rövidnek érzed. És még az is lehet, hogy a boltban nem fognak veled egyetérteni. És nekik lesz igazuk.

Még az is lehet, hogy lebeszélnek erről a bringáról.

Egy szakbolt sosem akar eladni olyat, amivel gondja lehet.

Kezdőként úgysem fogsz szerelni, ezért elsősorban boltot kell választanod, nem bringát. Az utána kövekezik.


Nem tudom, hogyan szállítják ki, de gyanítom, hogy a kormányt (stucnit, fejcsapágyat) meg kell húzni. Ez nem egy atomfizika, de el fogod rontani, ha nincs nyomatékkulcsod vagy gyakorlatod. Csak annyi múlik ezen, hogy 5-10 év helyett 1 év múlva kell fejcsapágyat cseréltetned.


Arról nem is beszélve, hogy a Heris oldalán az akció full kamu, sehol nem árulják annyiért, amennyi itt a listaár. Bár lehet, hogy nálunk tényleg ennyi volt.

2020. jan. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2020. jan. 29. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!