Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Használt kerékpárnál mit...

Használt kerékpárnál mit vizsgáljak? CTM Terrano 1. 0 jó típusnak számít? Mennyit ér vajon?

Figyelt kérdés
2019. márc. 7. 01:47
 1/1 Bé.Gabi válasza:

Használt bringa vásárlásnál érdemes láncfeszességet, hosszt nézni. Lehet megnyúlt a lánc és ez cserét jelent. Ehhez lehet venni egy kis szerszámot. Semmi extra egy kicsi 10 cm-es szerszám.

Nagyon érdemes megnézni a fogaskerekek állapotát. Laikusként persze ez nehéz. Próbáld meg összehasonlítani egy vadi újjal. Persze ha használt soha nem lesz olyan, mégis egy támpont lehet. Első és hátsó fogakat is ellenőrizd. Igazából ha alapból ezeknek a cseréjét kiszámolod az már közelebb visz a tényleges árhoz. Aztán még érdemes lehet megnézni a meghajtót. Álló helyzetben lassan hátrafelé tekerd a pedálokat. Nem szabad akadnia súrlódós hangot adnia. Első-hátsó tengely könnyen akadálymentesen járjon, gördüljön. Próbakörnél:váltó működése, fékek állapota.

Ne ugorj bele egy nagyon jól kinéző hulladékba. Ha lehetséges nézesd meg egy szakemberrel. Aztán ha mindennek utána nézel lehet, hogy azt mondod, érdemesebb még egy kicsit gyűjtögetni és venni egy újat amire még garancia is van.

Az árát nem lehet így megsaccolni látni kéne, milyen évjáratú.

Most néztem a YT-on. Szerintem egy erős középkategóriás bringa.

Én egy kellys-t vettem az is hasonló minőség.

2019. márc. 14. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!