Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hidraulikus fékbe mikor kell...

Hidraulikus fékbe mikor kell olajat cserélni?

Figyelt kérdés
2020. febr. 2. 12:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Soha. Csak ha valami galiba történt. De akkor szerintem már értelmesebb kicserélni az egészet.
2020. febr. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi!
2020. febr. 2. 20:12
 3/7 anonim ***** válasza:
Sram/Avid fékek DOT folyadékot használnak, ezt illik évente cserélni. A Shimano, Magura és azt hiszem a Tektro is ásványi olajat használ, ez nem köt meg vizet. A shimano akkor ajanlja a cserét, ha elszíneződött az olaj. Nekem az egy éves fékben már koszos volt. Szerintem évente nem árt arra is ránézni. Ebayről lehet olcsón bleed kitet rendelni. Dot folyadék van autósboltban, az ásványit érdemes gyárit venni bele bringaboltból.
2020. febr. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Shimanonál akkor kell, amikor érzed, hogy már nem olyan, mint újkorában. Valamelyik fékemben 8 évig is volt ugyanaz az olaj. De tényleg illene 5 évente.

Ha nem DOT-os, akkor felesleges évente cserélni.

2020. febr. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

tektro hdc330-asnál néztem és még teljesen tiszta volt 4 év után, úgyhogy hagytam.

fog mint a ződ festék. :D

2020. febr. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 szlory ***** válasza:

Az ásványi olajok esetén cserére adhat továbbá okot a vizesedés.


Ezt önmagában nyilván nem látod rajta, azonban ha megfelelő légtelenítés után is gumis marad a fogása és/vagy felmelegedés után (ez már csak MTB specifikus) fékerő problémák támadnak, akkor joggal feltételezhető a vízképződés. Ez esetben egyedül olajcserével oldható fel a probléma forrása.

2020. febr. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mondjuk 5évente. Én ugyan 8at vártam vele,nem kelett volna úgyérzem.

Az első rosszabb lett...

2020. febr. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!