Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mit tegyek, ha nem nyílik ki...

Mit tegyek, ha nem nyílik ki az U lakatom és a biciklim oda van zárva vele a tárolóhoz?

Figyelt kérdés

Van egy Kryptonite New York Fahgettaboutit U lakatom, amivel lezártam a biciklim egy nagyobb vidéki város vasútállomásán lévő kerékpártárolóba.


A kulcs belemegy a zárba, el is fordul, de az U részét nem tudom leszedni a zárszerkezetről. Ráadasul egy robogó szerűség is ott van a biciklim mellett, amin hangriasztó van, így mikor próbáltam kiszedni a kulcsot (mert az is természetesen beragadt) hozzáért a biciklim a robogóhoz az meg rohadt hangosan vinnyogni kezdett és mindenki engem nézett, hogy biztos lopok. Nagyon kínos volt. Alig bírtam kiszedni a kulcsot a zárból. Lehet, hogy valaki piszkálta már a laktot, és ezért szarakszik (majdnem 20 ezer ft volt ez a szaros lakat és ilyen hulladék).


Nem tudok már mást kitalálni, csak ezt: kinyomtatom az elektronikus számlát a bicikliről arra az esetre, ha rendőrnek meg kéne mutatni. Utána levágom akumulátoros flexel a lakatot (sima fűrésszel meg erővágóval esélytelen).


Vagy hívjak lakatost? Ti mit csinálnátok?


2020. febr. 20. 14:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

szvsz a rendőrséget azért értesítsd először, hogy mi a helyzet illetve a vasutasokat is hogy az a te cangád ha levágod a lakatot

aztán egy adag csavarlazító lehet, hogy segít

2020. febr. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ezek a lakatok nem örök életűek, sőt meglepően hamar tönkre tudnak menni.

Vagy sikerül kinyitni, vagy levágod, de ha ki is tudod nyitni, nem megbízható, bármikor jarhatsz hasonlóan.

Sokan megveszik (en is mrgvettem)mert a vasat biztonsagosabbnak vélik mint a sodronyt (nem az), aztán kiderült, hogy a zár szerkezetileg gagyi , hamar tönkremegy.

2020. febr. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Hát 33 ezer forint egy ilyen lakat, nem szívesen vágnám le ha nem muszáj. A biciklim került 50 ezerbe, szóval majdnem annyiba került a lakat, mint a bicikli.


WD40 sprayt ha belefúfok, akkor azzal nyúszósabbá válhat a tartószerkezet és kinyílhat vele?

2020. febr. 20. 14:40
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem nyúszósabbat hanem CSúszósabbat akartam írni. Egyébként az elmúlt napokban már szarakodott a lakat (alig nyílt ki, szorult)..én meg hülye vagyok és nem foglalkoztam vele "biztos majd megjavul" alapon.
2020. febr. 20. 14:43
 5/11 TR75 ***** válasza:

Ugyan nem 30 ezres a lakatom, de nálam általában a WD-40 bevált. Bele a kulcslyukba, meg ha lehetséges, akkor konkrétan a zárba is. Egy próbát megér. Nekem télen-tavasszal szokott ilyen gondom lenni, nyilván nem használ a téli nedvesség a bringazárnak.

Az is kérdés, hogy a zár nyelve elfordul-e, vagy csak a kulcs. Mert nem mindegy.

2020. febr. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Az U alak egyik vége kicsit kintebb jön, viszont a másik teljesen be van szorulva, és ezáltal a kicsit kintebb jött sem jön ki teljesen. Holnap megpróbálkozok a WD40-el, ha nem válik be, akkor flex-elek. Bár macerás lesz, mert nincs akkus flexem és nincs a közelbe konnektor, szóval hosszabbítóval

kell kivezetem valahonnan az állomásról.

2020. febr. 20. 16:35
 7/11 anonim ***** válasza:
50 ezres bringára 33 ezres lakatot venni. Na te se szarozol 😁
2020. febr. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Olajozd meg a kulcsot, úgy tedd a zárba, hátha ki tudod nyitni. Ne vágd le, hívj zárszervizest ő bizti ki tudja nyitni.
2020. febr. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Ne vágd le, hívj zárszervizest ő bizti ki tudja nyitni."


Kinyit biztosan ki tudja, csak a kérdés lényege az, hogy hogyan?

Használható lesz a zár, vagy mehet a kukába a lakat?

Nekem erre nincs tuti tanácsom, egyszer vásároltam egy U lakatot, ami ránézésre masszívnak tűnt, aztán kiderült róla, hogy a zárszerkezet silány, lágy anyagokból készült, viszonylag rövid használat után kikopott, és valószínűleg deformálódott is.

Enne3k voltak érzékelhető jele, így nem a kerékpárt lezárva romlott el véglegesen, de nem is adtam több ezer forintot egy szakembernek, hogy nyissa ki... nem a kinyitás a lényeg, hanem a további használhatóság, úgy, hogy ne kelljen attól rettegni, hogy mikor krepál be ismét.

2020. febr. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Sikerült leszedni vágás nélkül. Beraktam a kulcsot elfordítottam és csak a zárszerkezetet megfogva le tudtam húzni a zárat az U részről. Teljesen el vannak rozsdásodva az U rész végei. Ilyen hulladékot árulnak, nincs tömítés, így simán belefolyik a víz és nincs lyuk se, ahol kifolyhatna, így valószínüleg negáll benne a víz, az anyaga meg nem rozsdamentes.. Ilyet kap az ember 33 ezerért, elképesztő.
2020. febr. 21. 17:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!