Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hangos kattanás fékezés...

Hangos kattanás fékezés közben mitől lehet?

Figyelt kérdés
Egy nagy kattanás és csak néha csinálja, ha nagyobbat fékezek az első fékkel. Kong is egy kicsit. Szinte biztos vagyok benne, hogy elölről jön a fejcsőből. Mitől lehet ez? Pár hónapja vettem használtan a biciklit, akkor még nem csinálta.
2020. febr. 25. 19:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A kormánycsapágy megmozdul. Próbáld úgy meghúzni, hogy könnyen vagy csak nagyon enyhe szorulással forogjon a kormány és amikor behúzott első fékkel lökdösöd, akkor ne is lötyögjön. A-head rendszert jól be lehet állítani, csak imbuszkulcs kell.
2020. febr. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

akkor is csinálja amikor a gázpalackot a csomagtartóra pókozod? :DDDD


telós a bicaj? mert akkor lehetséges hogy a teló van szétkopva. Nekem az egyik nagyon régi bicajom ilyen... úgy lötyög már a becsúszószár mint k..va s.ggében a lóf.sz. Amikor elsővel fékezek akkor a kerék meglassul, majd követi a bicikli kis idő után :D


vagy ahogy 1-es kolega írta a kormánycsapágy laza - azt viszont húzd meg minél előbb, mert szétveri magát.

2020. febr. 26. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Wadmalac ***** válasza:

Nem érzed úgy a kattanáskor, hogy mintha kicsit gyorsulna a bringa vagy megemelkedne az orra?

Mert az tipikus a lógó kormánycsapágynál.


Azért még lenne egy-két kevésbé valószínű ok is, én már találkoztam mindkettővel.


Egyik a patkófék félig-meddig törött tengelye vagy fellazult csavarja.


A másik a kormányszár ferde feszítésre koppanása a villanyakban, kormánystucni repedés vagy dió hibája miatt. De ez a második csak akkor szokott jelentkezni, ha erős fékezéskor izomból beletámaszkodsz a kormányba és reprodukálni is lehet álló helyzetben is a kormányra tehénkedéssel.

2020. márc. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

ha lökdösöm, úgy nem adja ki a hangot :O Viszont ha egy erősebbet rálökök akkor igen és csak az első fékkel produkálja. Akkor lehet a fékem a hiba? Megmozgattam és mozognak a szárai előre hátra, de csak pár milimétert. Az valszeg normális. Amúgy V-fékes a bicaj és nincs teleszkópom.


Próbáltam lazítani vagy szorítani az imbuszon felül, de minden esetben adta a hangot.


És köszönök minden választ, nagy segítség.

2020. márc. 5. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!