Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kerék felfogató rendszer hibás?

Kerék felfogató rendszer hibás?

Figyelt kérdés

Nemrég vettem egy Btwin Rocrider 520s nevű kerékpárt.

Az elsõ keréknél akadt egy gondom, és nem tudom, hogy mivel lehetne megoldani.

Mikor erõsebben fékezek (pl.Dombon lefele megállok, vagy hasonló) az elsõ kerék egy olyan jó centit elmegy bal ( a féktárcsa) fele, szóval az egész kerék féloldalosan áll.

Az elsõ kerék gyorsbilincses (nem vagyok benne biztos, hogy így hívják, de nincs csavar, az a lényeg) s arra gondoltam, hogy az lehet-e a probléma. Meghúzni jó erõsen megvan, szóval az nem okozhat gondot. Esetleg ez a gyári noname bilincs lecserélése megoldja-e a problémát, vagy volt/van-e valakinek ilyensmi problémája.



2018. okt. 26. 16:43
 1/3 szlory ***** válasza:

Elsőre pedig arra tudok gondolni, hogy bizony nincs a helyén a kerék rendesen. Azért a féktárcsa felé fordul be, mert fizika.. Az, hogy be tud arra fordulni, az pedig két okból fakadhat: vagy (1) az említett gyorszár laza - esetleg úgy van megszorítva, hogy a tengely nincs rendesen a villapapucsok tövében, vagy (2) ennyire gyér a teló merevsége, gyártási hiba végett.


A 2-es eset szánalmasabb (gyártóra nézve) és amúgy nehezebben elképzelhető. Mivel általában a tré villa mindkét lába egyformán szokott hajlani, nem merevebb az egyik lába a másiknál. Tehát ott akkor nem balra, hanem hátrafelé hajlana a cucc. Ha tényleg az csinálja, akkor akkora gyártási selejt, mint ház, meglepődnék.


Több ötletem nincs, remélem a fenti segíteni fog - lazítsd ki a tengelyt, kocogtasd a földhöz a gépet, hogy a kerék megtalálja a villapapucs tövét, igazítsd egyenesre, aztán zárd le megfelelő erővel. Tuti ami ziher. Aztán tesztelj.

2018. okt. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ezt érdemes jó minőségben videóra venni és ide youtube vidiként feltenni .
2018. okt. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Tárcsaféknél hat csavaró erő a teleszkópra, mert egy oldalon van fékezve a kerék. Nekem is a féktárcsa oldalon kottyan az egyik telóm. Ha a kerék jól van bent, én is hitvány vagy hibás teleszkópra tippelnék. Nem kottyan a szára?

Ha újan vetted nemrég, akkor vidd vissza a decathlonba, hogy oldják meg garanciában.

2018. okt. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!