Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mi a különbség a trail,...

Mi a különbség a trail, Enduro és all mountain kerékpárok között?

Figyelt kérdés

És esetleg tudnátok linkelni hozzá példa kerékpárokat?


Köszi előre is.



#kerékpár #MTB #is enduro
2020. márc. 24. 08:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem kicsit kezdenek ezek összefolyni. De amúgy a trail-am-enduro sorrendben egyre keményebb igénybevételre vannak tervezve. Nő a rugóút, a váz erőssége, ezzel a súly és agresszívabb a geometria (pl. Laposabb fejcső szög). Papírforma szerint egyre nehezebb velük mászni. Az Enduro már közelít egy downhill gépet, de még fel lehet vele tekerni a hegyre. A trail és am szerintem mostanra egészen összemosódott, legalábbis a videókban all mountain kifejezést nem nagyon hallok, minden enduro alatti fullyt trail bikenak hívnak szinte. Amúgy a trailnek inkább a 120-130 mm-es rugóúttal rendelkező gépeket hívták, az am meg a 140-150. 160 és felette van az enduro kategória, de már van superenduro is.

Itthonra szerintem az all mountain szinte mindenre elég, de az emberek nagy részének még egy trail is.

Egyébként szerintem lassan 20-30 felé mtb kategóriát fel lehet állítani, annyi féle variáció van.

2020. márc. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi szépen.

Tehát egy trail bike-al lehet egész napos túrákat is nyomni?

2020. márc. 24. 15:19
 3/3 anonim ***** válasza:

Egész napos túrára hegyekbe XC (cross country) MTB-t vennék, vagy merev farú trailt vennék. Enyhébb terepre vagy aszfaltra cross trekkinget ajánlanék inkább. Egy össztelós trail mindig kevésbé könnyű és hatékony, mint egy merev farú gép. Fullyra nehezebb a csomagokat, vizet is felrakni, gyakran csak egy kulacsnak van hely rajta.

Olyan terepen, ahol kell az összteló, extrém terhelés lenne egy egész napos túra.

2020. márc. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!