Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Érdemes lenne lecserélni a...

Érdemes lenne lecserélni a kerékpáromat?

Figyelt kérdés
38f vagyok és van egy kb 20 éves összteleszkópos mountain bike-om. Újonnan vettük egy nagyáruházba,tehát az első össztelós vasvázas kerékpárok egyike. Tavaly év tavaszáig nem nagyon használtam mostanában. Akkor elvittem szervizbe és teljesen átnézték,amit kellett kicserélték úgyh minden működik rajta. Tavaly elkezdtem edzészerűen kerékpározni(heti 2-3 szor egy órát földesúton, meg néha új kerékpárutakon 1-2 órát menni). A kérdés,hogy mi az ami ennél modernebb,kerékpár,az mit tud és mivel jobb használni(100e ft értékig),hol érdemes venni. Ez kb 20-30eft ér a kerékpárszervizes szerint.
2020. ápr. 25. 16:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Kérdés hogy már megjavították es kifizetted vagy meg nem ? Ha igen akkor ezzel nyomnám , ha nem biztos keresnék trekkinget 1 telóst vagy versenyt . Az acel praktikeres gepet nehezek alap dolhokból vanbak és a hajrás erejét a hatsó rugó elnyeli . Ezeket megvenni sem erdemes ahogy a legtöbb olcsóbb gépet ha dsak nem filléres kifutóáruk ... Jobbak könnyebb anyagokból kenyelmes geometriáju vázakkal ülésekkel rugós nyeregcsővel tárcsafékekkel masszív profi fék váltókkal jobb gumikkal hajtórendezerrel készülnek .
2020. ápr. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
EGy első teleszkópos trekkinget vennék - akár használtan is. Gepida, Merida, hasonló márkák...
2020. ápr. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Persze ki lett fizetve a szerviz 15e körül volt.
2020. ápr. 26. 14:52
 4/5 MGéza ***** válasza:
Ha a te edzésigényeidet ez is kielégíti, akkor nem érdemes venni semmit. Egyébként olcsóbb trekkig vagy országúti. Én cross-terekkinggel megyek, kb annyi hátrányom van hogy bő 3-5km/ó sebességgel le vagyok maradva egy országútihoz képest, viszont a könnyű terepet, földutat sem kell kihagynom. Csak úgy kipróbálom címszóval kezdetnek vegyél egy 60-70 körüli régebbi szériás olasz országúti gépet, sőt, akár egy jól karban tartott Csepelt sokkal olcsóbban, hajtani azzal is lehet, csak nehezebb nyilván mint egy 100k+ költségű karbonvillás gép. Persze ezek mint nevük is mutatja, nem igazán terepezős gépek, leginkább semennyire sem.
2020. ápr. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én idén leszek 45 éves. Eddig volt egy 26"-os, vasvázas montim, amit valamikor a 90-es években újonnan vettem, de 2000 környékén full fel lett újítva, Shimano STX és STX Rc alkatrészekkel, az akkor az erős középkategória volt, viszont utána én sem nagyon mentem vele évekig.

Tavaly viszont vettem egy alighasznált 29"-es Merida Bing Nine 100-ast, és elmondhatom, hogy sokkal jobb, könnyebb vele menni mint a régivel. Kényelmesebb a váz is, így már nem fáj a nyakam.

Szerintem nézz körül a használt bicajok közt, mert sok jóállapotú, de keveset futott van ott is töredéke áron mint az új.

2020. ápr. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!