Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Össze lehet kötni két egymás...

EagleHUN kérdése:

Össze lehet kötni két egymás melletti kerékpárt egy járművé?

Figyelt kérdés

Tehát egy quázi tandem alakulna ki belőle, de nem sorosan egymás mögött ülő emberekkel, hanem egy négykerekű féleség, hasonló mint amiket egyes helyeken bérelni is lehet.


Egyrészt stabil lenne (nem kell letámasz stb) az egyik oldali személy pedig tudna mondjuk figyelni vagy foglalkozni a másik mögött ülő gyerekkel.

Vagy az egyik személy tekerés közben képes lenne fotózni is, mert a másik vezet és kormányoz helyette.

Tehát azért lennének előnyei szerintem.

És persze jóval olcsóbb mint egy igazi tandem.


Kb 3 helyen lenne bilincses rudakkal kötve (nyeregcső alatt, elöl a váznál kormányrúdon a nem elfordítható részen.) és a harmadik viszont érdekes megoldást kívánna hogy a 2 kormány egyszerre forogjon és egy irányba nézzen a két első kerék.


Na erre az utolsóra nincs ötletem hogy lehetne egyszerűen megcsinálni.

Akár úgy hogy gyorsan szét lehessen választani vagy összeszerelni így a 2 kerékpárt.

Tehát ez egy amolyan ideiglenes megoldás ami mellett külön külön is használható marad a 2 kerékpár.

Sőt tárolni is könnyebb szétszedve.

Ez már nem is egy előny hanem több is.


Másik jó kérdés hogy ez így köz úton illetve kerékpárúton szabályos és használható eszköz marad -e?

Mert ugye egymás mellett nem szabad kerékpározni.

És ha ilyen rögzített a 2 kerékpár, azaz egy darab 4 kerekű járműről beszélünk már akkor mi a helyzet?



2020. máj. 1. 14:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez ilyen szétszedhetös összerakhatós,rendszerek mind bonyolultak. A kormányzást csak egyedi villával tudom elképzelni.

És szerintem semmilyen szabályozásnak nem felelne meg (talán a sőrbringának)de szerintem azzal sem közlekedhetsz közúton. Brimga úton nem fér el.

A hatkony működéshez mind 2 "bringásnak" tekerni e kell és persze fékezni is ha csak az egyik csinálja dolgokat az nagyon érdekes kimenetelű balesethez vezet(het) meg hamar megunja a "közös" programot.

2020. máj. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Na itt van sörbicikli de szerintem ez sem szabályos.


[link]

2020. máj. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ment a zöld kéz.


Bár a sörbicikli egész más.


Inkább amolyan bringóhintónak nézne ki, mint amiket a Margitszigeten meg hasonló turisztikai helyeken lehet bérelni.


De a közúti használhatóságról igen nekem is vannak kétségeim.


Az a baj hogy sorba kötni lehet hogy egyszerűbb lenne 2 kerékpárt. Az "valódibb" tandemet eredményezne, és közúton is használható maradhatna.

Ott viszont a hátrább lévő bringa kormányozható kerekével kb semmit nem lehet kezdeni.

Maximum rögzíteni valahogy, lebilincselni vagy nem tudom.

2020. máj. 1. 22:26
 4/4 Alex Fly ***** válasza:

Meg lehetne oldani, mechanikailag semmi akadálya.

És a KRESZ kerékpárokat definiáló passzusának is megfelel (KRESZ II. Függelék r/1); közlekedés szempontjából az egyetlen különbség, hogy a bringainfra-használatot a KRESZ csak a kétkerekű kerékpárok számára teszi kötelezővé (KRESZ13.§ (1) e) és i) pontja).

2020. máj. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!