Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Somogyban (főleg Kaposvár...

Somogyban (főleg Kaposvár közelében) NEM bicikliutas útvonalak?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Olyan útvonalakat keresek Somogyban, főleg Kaposváron és környékén, amin lehet menni biciklivel, de nem bicikliút/aszfaltozott út, hanem természetközelibb, földutas/ösvényes megoldás. Tudom, hogy a legtöbb természetvédelmi területen (ha nincs külön jelöve), nem mehetek kerékpárral, ezért olyan erdei/terep útvonalakat keresek, ahol ezt legálisan megtehetem. Köszi :)

2020. máj. 4. 21:04
1 2
 1/12 anonim válasza:
Ilyen például a Postás út Ropoly felé.
2020. máj. 5. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én is a javaslom posta kocsi utat , Szigetvárig el lehet menni rajta! Jó buli, főleg 35 fok melegben!

De az azzal párhuzamos Kecskeháton vezető út is kiváló terep!

Aztán ha Szennán felmész a dombra Patca felé ott jobbra, az az út is nagyon frankó, el lehet menni rajta Visnyeszéplat felé.

Kaposszerdahelytől a régi kisvasút nyomvonalán végig lehet menni a Ropolyi tóig.

Kardosfa mellett is van egy jó út a Ropolyi várhegyre, majd onnan le Zselickisfalud felé.

A Lonkahegyről végig ki lehet menni Gálosfáig földúton!

Összedobok egy térképet majd este....

2020. máj. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
merretekerjek.hu + strava heatmap alapján lehet jó utakat tervezni.
2020. máj. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

"Tudom, hogy a legtöbb természetvédelmi területen (ha nincs külön jelöve), nem mehetek kerékpárral"


A "Természetvédelmi terület" tábla önmagában nem tiltja a belépést.

2020. máj. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

[link]

A sárgák a fődutak

de természetesen másfelé is érdemes eltekercselni

nem nagyon lehet eltévedni a Zselicben, mert nem kell sokat menni ahhoz, hogy lakott területre érjen az nber.

A turista utakon lehet és szabad is kerékpározni - változott a törvény.


tök jó a Zselicben tekerni. Vagy az van, hogy száraz időben bokáig ér a por, vagy nedves a lösz és térdig ér a sár! :DDDDD


Ha eldugott helyekre szeretnél eljutni, akkor ajánlom a geocaching.hu-t sok olyan terület van ahová csak elvetemültek mennek - ergi nincs tömeg és "természetközelibb, földutas/ösvényes megoldás"!

2020. máj. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, nagyon megleptetek a gyors válaszokkal. :)

4-es: a belépést nem, de én úgy tudom, hogy pl biciklivel nem mehetsz olyan túraútvonalon, ami nem arra van kijelölve. Persze, ahol járművek által (is) használt út van ott lehet menni. De javítsatok ki, ha tévedek, én leszek a legboldogabb :)

2020. máj. 5. 22:20
 7/12 anonim ***** válasza:
2020. máj. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Alex Fly ***** válasza:
Nézz körül a turistautak.hu, az openmaps.eu vagy az openmtbmap kerékpáros térképein. Biztosan találsz rajtuk neked megfelelő útvonalakat...
2020. máj. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Idemásolom egy régebbi válaszomat:

Tudom ajánlani az Oruxmaps appot + Openstreetmap térképet. Az app ingyenesen is teljesen jól működik, de támogathatod a fejlesztőt. Itt kell letölteni, a Playon a fizetős verzió van fenn:

[link]

Térképet itt lehet letölteni:

[link]

Az OSM nagyon feljött az utóbbi években, rengeteg földút, felület, objektum került fel rá, túrázásra is alkalmas

2020. máj. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Az OSM nagyon feljött az utóbbi években, rengeteg földút, felület, objektum került fel rá, túrázásra is alkalmas"


Köszi!

jónéhány órát beletettem a környékem szerkesztésébe....

2020. máj. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!