Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Igaz, hogy az országúti...

Igaz, hogy az országúti karbonvázak max 3-5 évet bírnak aztán kuka?

Figyelt kérdés
2020. máj. 11. 18:06
1 2 3 4 5
 21/43 A kérdező kommentje:
* megéri
2020. máj. 14. 10:32
 22/43 Wadmalac ***** válasza:

"Gondolom akkor kocsiból is 20 éves swifted van meg pII-es asztali gépről nyomod a gyakorit crt monitorral :)"


21 éves Swiftem van, mivel 8 év használat után beláttam, hogy amire én használom, értelmetlen fenntartani és tuningolni a 3.0 V6 200 lóerős vasat. :D


Asztali gépről írok, mert praktikusabb, mint érintőképernyőn pötyögni, 19" LCD monitorral, mert meló célra értelmetlen a 240 Hz 21" 4K OLED.


Mert adott célra ezek megfelelőek.


Nem veszek meg semmit csak azért, mert menő és lehet vele villogni.


Konkrétan a mobiltelóm egy 300.000 + Ft-os jószág, mert amire AZT használom, a gyengébbek kevesek.


A bringámon 1998-as 600 trikolor szett van, mert hibátlan, örökéletű és hobbibringázásra a 2X8 gang simán elég. Viszont a kormányom, nyergem karbon, mert az viszonylag nem volt olyan drága, érzem a súly- és kényelmi előnyét és ha elöregszik pár év alatt, anyagi gond nélkül lecserélem.


"másik szerint vacak és pénzkidobás."

Én azt nem írtam, hogy vacak.

Ha tele vagy pénzzel, fájdalom nélkül kicsengeted, pár év után le is fogod cserélni, mert akkor már a pár éves karbon vázadat fogod szégyellni, mert már nem lesz "menő", te dolgod, rajta, vedd meg.


De már az valószínűsíti, hogy neked értelmetlen pénzkidobás, hogy ÉRDEKEL, hány évig fogja bírni.

2020. máj. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 Wadmalac ***** válasza:

Röviden summáznék.


A mai karbon vázak normál használat esetén gyakorlatilag örökéletűek.


DE:

- Ha gyakran napon hagyod, ez már nem igaz. Az UV védelmük nem 100%-os, illetve az is csökken, ahogy sokat kapja az UV fényt.

- Ha nagy ütést kap, esés, ilyesmi, alattomosan tud sérülni, gyengülni és váratlanul fog cserben hagyni.

- Egy túlhúzott nyeregvázcső-csavarral, egy véletlen kalapácsütéssel, egy bepenetrálódó oldószeres összespricceléssel tönkre tudod tenni.

- Ha sérül, nem nagyon lehet javítani, megbízhatóan csak olyan drágán, hogy már nem éri meg.


A fentiek valamelyike pedig tutira meg fog történni pár éves használat alatt.

EZÉRT nem örökéletűek, sőt lehet rövidebb életű egy acél, alu, titán stb. váznál.

EZÉRT meggondolandó.


Nem azért mert szar.

2020. máj. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 A kérdező kommentje:

Azért azt is tegyük hozzá, hogy nem vagy kis darab ember. Más kérdés alatt írtad tán egyszer, hogy vagy vagy egy mázsa. Így megértem, hogy nem szemezel egy karbon bicajjal és meggyőzted magad, hogy a 25 éves acél a legjobb. Igen, neked az a legjobb, ahogy a 21 éves Swift is az, neked.



Azért kíváncsi lennék mondjuk egy 70 kilós átlagbringás véleményére aki karbonnal edzeget.

2020. máj. 14. 11:24
 25/43 A kérdező kommentje:

"De már az valószínűsíti, hogy neked értelmetlen pénzkidobás, hogy ÉRDEKEL, hány évig fogja bírni."


Mondjuk azt nem te döntöd el, hogy ki értelmetlen és mi nem. Valószínűleg egy versenyen közelembe se kerülnél...


Szeretek bringázni és havi nettó 500 körüli fizetésből futja rá.

De az nem azt jelenti, hogy ne zavarna ha egy értékes tárgyam hamar tönkre megy.

2020. máj. 14. 11:32
 26/43 anonim ***** válasza:

Részemről nem hitvita, mert van több alu és több karbon bringám is.

Nyilván nem az erkényen tartom és tudom, hogy ha átmegy rajta a kamion, akkor eltörik.

A két karbon bringám egészen másként viselkedik, mert van közöttük pár éve és más koncepció alapján készültek.

A régi még mindig brutálisan merev. Ennyi idő alatt az alu már nagyon rugalmasság válik. (Ezt kezeld a helyén: Átlag bringás nem érzi, csak aki sokat teker és van viszonyítási alapja.)

2020. máj. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 A kérdező kommentje:

"ha átmegy rajta a kamion, akkor eltörik."


Akkor az acél de a feljebb agyonistenített titán is eltörik.



És a régi az mennyire régi?

2020. máj. 14. 11:47
 28/43 anonim ***** válasza:
13 éves monti, versenyeken használva.
2020. máj. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 A kérdező kommentje:

MTB, karbon vázzal, 13 éves és még jó?


Pedig gondolom versenyen keményen tetted neki...

2020. máj. 14. 12:00
 30/43 anonim ***** válasza:

Teljesen jó, ugyanazt nyújtja mint új korában.

Előnyeivel, hátrányaival együtt.

2020. máj. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!