Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Első országúti, használtan?

Első országúti, használtan?

Figyelt kérdés
Eddig egy fitness kerékpárt hajtottam, a váltás célja a szintlépés lenne, gyorsabban-messzebbre szeretnék jutni és kicsit komolyabb vizekre evezni a commuter/túrázós tinglitangli után. Viszont a hirdetéseket bújva rájöttem, hogy totál dilettáns vagyok - vázméret oké, az is megvan hogy nem kötelező rögtön Ultegra szettet vadászni, de segítsetek, mire figyeljek, mik a legfőbb buktatók? Gondolom átlagos erőnlétű kocabringásként vázgeometria terén endurance irányba érdemes nézelődnöm, valami haladós de stabil gép az elképzelés 200-250 rugóig.

2020. máj. 18. 22:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

A váz és a kerekek a legfontosabbak szerintem, újonnan ezek a legdrágább tételek.

Én kezdésnek is valami jobb felszereltségűt vennék, semmiképp nem valami alap minőséget, mert elég nagy a különbség egy alsó és egy felső/középkategóriás bicaj között.


Mielőtt megveszel egy bicajt, vidd el egy próbakörre. Csinálj egy kis sprintet is, jól taposd meg, váltókat nézd meg, hogy hogy vált, fékek meg úgy az egészet egyben. Kormánycsapágy, monoblokk nem lötyög-e. Van-e valami hang, stb.


Ha kopott a hajtás vagy a gumik, az nem akkora probléma, attól még jó vétel lehet, viszont ez máris alkura ad okot. Egy láncnyúlásmérőt azért vinnék magammal.


Én használtan nem vennék karbon vázat például, mert fene se tudja, hogy hogy bántak vele, zakózott-e vele a tulaj, ha tört, akkor hol lett javíttatva..stb. Persze, a karbon nem papírváz, erősek, az alu meg acél váz is éppúgy sérülhet és még javítani is rosszabb, de nekem ez a véleményem. Lehet, hogy alaptalan a félelmem, ezt mindenki döntse el, hogy venne-e használtan karbont vagy sem.


Remélem segítettem! Sok szép kilométert majd az új cangával!

2020. máj. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

Ezt a kérdezőt kérdezd meg, ő a profi ebben az outi, és úgy általában, a kerékpár témában.


https://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__kerekparozas__1..


Bocs, nem hagyhattam ki, és elnézést hogy nincs releváns válaszom.

2020. máj. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
250 ezres keret hááát, használtan jó sok szerencsével talán találsz vállalhatót. Ha nem vagy türelmetlen.
2020. máj. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
#1 250 ért normális alut se kapni nemhogy karbont... Az 500+ körül kezdődik, ami normális.
2020. máj. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Wadmalac ***** válasza:
90%

Ha nem vagy féltonnás, nem szándékozol versenyezni, nem vagy grammániákus, nem óhajtasz két tizedesjegyig pedálfordulatot betartani az edzésterv érdekében, akkor van esély megtalálni a neked valót ennyiért.

Sajnos a használt bringa árak is irreálisan szórnak.


Ezt például túl olcsónak találom.

Jól meg kéne nézni, az a karbon nincs-e halálán.

De ha nincs, akkor ez elég baráti ár.

[link]

2020. máj. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
220 ért karbon? Te szeretsz veszélyesen élni?
2020. máj. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Kezdőnek pl ez egy darabig megfelelő lehet


[link]

2020. máj. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Wadmalac ***** válasza:
91%

"220 ért karbon? Te szeretsz veszélyesen élni?"


El is olvastad, amit írtam?

Meg is értetted?

2020. máj. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Ne kötözködj!
2020. máj. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#4. 250ért használtan bőven egy nagyon jó felszereltségű alut tudsz venni. Ennyiért már vannak használtan karbonból is, persze felszereltségben gyengébbek, mint egy alu ennyiért. Igen, újonnan egy normális karbon 4-500 ezer, de használtan nem éppen.


Mondjuk igaz, a ,,normális" egy relatív fogalom. Valószínűleg nem ugyanazt értjük alatta...

2020. máj. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!