Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Fogaskeréksor csere után...

Fogaskeréksor csere után kerepel a bicikli. Vajon miért?

Figyelt kérdés

Shimano Altus fogaskeréksort raktam rá, előtte hasonló volt rajta. Nem ugyanez, de nem tudom milyen, mert lekopott a felirat, csak a Shimano látszik.

Most először cseréltem, de nem volt egy bonyolult dolog, leszedtem a régit, felraktam az újat. Azóta amikor tekerem kerepel, amikor nem tekerem akkor meg csendes. Nem hangos, nem nagyon zavaró, csak attól tartok talán valamit nem jól csináltam. Ez normális, hogy kerepel/kerreg/hangja van tekeréskor?



2020. máj. 20. 19:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
valszeg a váltón kell kicsit állítani, mert nem pontosan a lánckeréken fut a lánc, ezért kerepel
2020. máj. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Láncot is cseréltél?
2020. máj. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, láncot is cseréltem, de a váltás tökéletesen működik.
2020. máj. 20. 19:18
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól még válthat jól, de szerintem is állíts a váltón (pl nincs teljesen egy vonalban a váltó meg a lánc, attól még válthat pontosan, de épp elég ahhoz, hogy legyen hang). Nekem is általában mindig állítani kell lánc csere után.


Jól beolajoztad a láncot? Akkor is lehet hang. Ha be van olajozva és minden be van jól állítva, akkor lehet kicsit össze kell még hogy kopjanak a lánctányérral.

2020. máj. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
OK, köszönöm, megnézem a váltót. A láncot nem olajoztam, mert új, még rajta van a réteg, ami az új láncokon van.
2020. máj. 20. 19:26
 6/7 anonim ***** válasza:
Állj meg, amikor hallod a hangot és nézd meg! Valószínűleg "pattog a lánc" a soron, tehát mégsem pontos a váltás. A lánc lánckerék tetején fut.
2020. máj. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"eszembe" jutott még valami. fent van a keréken az a műanyag kör alakú akármi ami a küllőket védi a lánckeréksornál?

nekem az csinált olyant, hogy letörött két füle is ami tartotta (volna) a küllőkön csörömpölt ott amíg le nem szedtem.

2020. máj. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!