Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért csinálja ezt a féknyergem?

Miért csinálja ezt a féknyergem?

Figyelt kérdés

A biciklimre vettem egy 180mm-es féktárcsát és egy adaptert, alapból 160mm-es tárcsa volt rajta. (amúgy csak az első fékről beszélek most) Post Mount rögzítésű a fék.

Feltettem az adaptert és az új tárcsát, de valamiért nagyon beleér a betétbe a tárcsa. Ugye a féknyergen ezek a furatok oválisak, pont azért hogy ha beleér, akkor mondjuk el lehessen tolni kicsit oldalra a féknyerget stb. Viszont ahogy én meglazítom a csavart, és eltolom oldalra a féknyerget amennyire csak lehet (pont ez kéne ahhoz, hogy ne érjen bele), utána ha meghúzom a csavart, akkor valamiért magától behúzza középre a féknyerget a csavar. Hiába nyomom közben oldalra a kezemmel, mindíg középre kerül végül a féknyereg. Mit csináljak?



2020. máj. 21. 18:14
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja és nem tudom ez számít e valamit, de hidraulikus a fék.
2020. máj. 21. 18:14
 2/5 anonim ***** válasza:
Lazítsd ki a csavarokat, húzd be a féket és úgy húzd meg a csavarokat. Akkor be fog állni középre.
2020. máj. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ezt is csináltam, de így sem jó valamiért.
2020. máj. 21. 20:34
 4/5 anonim ***** válasza:

jól van az a kerék a helyén? jól van felrakva a tárcsa?

nincs a tárcsa kúposra deformálódva? (lerakod sík felületre felfekszik az egész? közepe, kerülete)

jól raktad fel az adaptert?

az adapter és a nyereg közi felület milyen? nincs ott valami anomális? nem kúpos?

az adaptert nem tutod arrébb tolni hogy ne a féknyereget kelljen teljesen abrréb tolni?

Fékbetétet cseréltél?

visszanyomtad a dugattyúkat?


Az nem normális ha a féknyereg csak úgy ok ha teljesen ki van tolva valamelyik irányba, ott valami nem jó!

annak nagyjából középen kell lennie, hogy minden irányba állítani lehessen.

2020. máj. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom, tegnap mi volt a probléma, de megoldódott azzal, hogy kivettem az egyik alátétet a féknyereg és az adapter közül, azóta csak egy helyen ér bele, de az is csak egy 8-as miatt van.
2020. máj. 22. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!