Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Karbon országúti mennyire...

Karbon országúti mennyire bírja a magyar utakat?

Figyelt kérdés
Hármashatár hegyre és János hegyre, természetesen az aszfalt úton, fel lehet menni és lejönni karbon bringával? Vagy az már veszélyes? Nem valami jó ott az út, eltörhet a váz?

2020. jún. 18. 20:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Outival úgysem fogsz száguldozni a HHH-ról lefelé, mert lassan is rázni fog, montival és érezhető. De nem fog eltörni a váz. Nagyobb kockázata van, hogy a rossz úton nem tudsz megállni, ha gyorsan mész.
2020. jún. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Eltörni semmiképpen nem fog, ráadásul a karbon váz jobban elnyeli a rázkódást, úgyhogy a kérdés is fura számomra (azzal együtt, hogy kérdezni sosem baj). Legyen jó V-, vagy tárcsaféked, ez természetesen alap. A Fenyőgyöngyéig sajnos tényleg nem lehet száguldani lefelé, mert nagyon kanyargós, no meg a sok lusta és "kényelmes" ember özönlik fel gépjárművekkel (itt jegyzem meg, időszerű lenne már ki is tiltani őket a Fenyőgyöngyétől felfelé). Ámde onnan a Szépvölgyin én el szoktam engedni kb. 70-ig. E fölött már nem érzem biztonságosnak a becsatlakozó forgalom miatt (ahol azért érdemes visszavenni a tempóból).
2020. jún. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Már 50-nél sem biztosnágos, mert gyakran nem fogják fel az autósok, hogy mennyivel tud jönni egy bringa.

Volt, aki kijött elém és annyira megijedt, hogy megállt előttem...

2020. jún. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nyilván nincs kőbe vésve, de volt, hogy ott a közepénél, hol ívesen ki tudnak kényelmesen kanyarodni, eleve a belátható szembesávba soroltam, hogy legyen tartalék, ha egy jóképességű elméri a sebességem. Sosem kockáztatok, inkább lassítok én is, ha neccesnek ígérkezik.
2020. jún. 18. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Alex Fly ***** válasza:
100%
Ha a Paris-Rubaix versenyen semmi baj nincs a karbon outikkal, akkor ott sem lehet gond...
2020. jún. 19. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2020. jún. 19. 05:52
 7/11 A kérdező kommentje:
Hát a Paris-Rubaix azért szoktak törni a bringák.
2020. jún. 19. 05:53
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem meg, aszfalton, főleg olyan helyen ahol gyalogos / autós előfordulhat, a maga érdekében ne száguldozzon a bringás hetvennel. Meg is kellene onnan állni.
2020. jún. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#8


Nem az volt a kérdés, hogy ki mennyivel menjen! Amúgy ha normális fék van a bringán akkor lazán meg lehet állni 70 ről.

2020. jún. 20. 08:03
 10/11 Wadmalac ***** válasza:

Ahol nagyon xar, úgyis kiállsz a nyeregből, akkor meg a karod-lábad a rugózás, a váz nem kap olyan durva ütéseket.

Éppen a karbon könnyűsége miatt jobban át tudja pattogtatni a végtagjaidra a nagy úthibákat, de közben csillapítja is azokat.

Körülbelül olyan eséllyel tudod eltörni, mint egy alut, ha teljes súlyoddal a nyergen vagy erősen fékezett első kerékkel belecsattansz méretesebb gödrökbe.

Csak anyagilag fog jobban fájni.

2020. jún. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!