Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mennyibe kerül egy Btwin 340...

Mennyibe kerül egy Btwin 340 fékrendszerét átalakítani tárcsásra?

Figyelt kérdés

2020. júl. 2. 10:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem lehet. Ahhoz olyan váz kell, amin van a féktest felfogatáshoz kialakított hely. És olyan kerékagy kell, amire tudsz tárcsát tenni. Biztos megoldható gányolással, de se szép nem lesz, se jó. És még drága is. Inkább add el és vegyél gyárilag tárcsafékes biciklit.
2020. júl. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 TR75 ***** válasza:
Elöl a villa/teleszkóp cseréjével megoldható (bár ez így aránytalanul drágává teszi a dolgot), hátra csak hegesztéssel lehetne füleket tenni a vázra, de alumínium esetében ez problémás. Ha jobb minőségű féket szeretnél, akkor a V-féket is lehet fejleszteni: egy jó minőségű V-fék jobb lehet, mint egy alja tárcsafék.
2020. júl. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

[link]


Meg lehet oldani, csak pénz és akarat kérdése. Vannak másfajták is, ezt találtam hirtelen. Sőt, ha jól tudom még előre is van adapter.


[link]


[link]

2020. júl. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ja igen, és valóban, ahhoz olyan agy is kell, amire tárcsát tudsz tenni. Előre, hátra egyaránt, mint már írták, abban igaza volt #1 #2-nek.
2020. júl. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Tárcsa 4000 darabja, agyak szintén kb. annyi, átfűzetni az munkadíj, hidrós tárcsafék egy jobb minőségű MT200 is 17000 Ft / szett.


Laza negyvenezerből meg is lesz...

2020. júl. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
#5 és hova köti fel a hidrós tárcsaféket, ha a vázon nincs neki furat?
2020. júl. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szerintem akkor hanyagolom ezt a tárcsafék témát. :'D
2020. júl. 2. 13:58
 8/14 anonim ***** válasza:

Amit cserélni kell:

- agyak elöl, hátul (golyók, kónuszok, ...)

- küllők elöl, hátul ha nincs ugyanakkora átmérős agy

- illő a felnit is tárcsásra cserélni tehát mindkét kerék teljes mértékben cserés... a kazettát és a fogsort kivéve, de ha kopott érdemes már akkor azt is cserélni, meg akkor már láncot...

- első villa, teló ha nincs rajta rögzítési pont

- váz, ha nincs rajta rögzítési pont (nekem 3 vázam van mindegyiken van V-hez és tárcsához is rögzítési pont.


Ami új kell:

- váltókarok, bowdenek

- tárcsafék szett

- tárcsák

- esetleges adapterek a féknyereghez


Ami megmarad:

- nyereg

- gumik

- markolat

- stucni

- prizmák

- hajtómű és monoblokk (de ekkora hozzányúlásnál azt is érdemes cserélni ha már kopott nehogy megint szét kelljen szedni 2 hét múlva)

- meg az emlékek :D


+ munkadíj... az egész bicót szét kell verni és újjáépíteni.

Egy ilyen kategóriás biciklinél sokkal kifizetődőbb venni egy másikat mint megbuherálni a régit

2020. júl. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
#6 milyen furatról van szó?
2020. júl. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
#3 #4 #5 és #9 is én voltam... Fel lehet fogatni rá csak nincs értelme.
2020. júl. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!