Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Biciklizés mennyire hatékony,...

Biciklizés mennyire hatékony, ha zsírt akarok égetni?

Figyelt kérdés
Súlyzós edzés mellé szeretnék valami zsírégető mozgást is végezni, néztem ilyen kardio edzéseket, de azokban nagyrészt ugrálni kell, ami elég hangos lenne panelban. Szóval, biciklizés jó lenne erre? Van egy össztelós mountain bike-om (ha jól tudom ezekkel fárasztóbb is menni), ha földúton vagy erdőben tekerek mondjuk egy órát, az hatékony lehet? Egyébként mindíg ömlik rólam a víz, ha megállok biciklivel, szóval gondolom azért jó lehet.
2020. júl. 6. 19:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Futással több energiát égetsz el (ugyanannyi idő alatt). Egy óra nagyon kevés bringázásnál.
2020. júl. 7. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nagyon. Főleg, ha táplálkozással nem pótolod a zsírt. Én aránylag keveset bicajozok, értelmes módon diétázok, és fogyok, szálkásodok látványos sebességgel.
2020. júl. 7. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A biciklizés nekem is jót tesz a fogyást illetően, cask ajánlani tudom. Persze ne 1-2 kilométert csak lehetőleg.
2020. júl. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A biciklizés nagyon hatékony közlekedési forma pont ezért nem lehet vele hamar gyorsan sokat fogyni zsírt égetni. De ha sokat nyomatod akkor hatásos.
2020. júl. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen, de nyilván nem a városban akarok egy trekkinggel tekeregni pár km-t, hanem terepen egy vastag gumis össztelós mtb-al, ami azért általában meg szokott izzasztani. Olyan 15-20 km naponta hatásos lehet?
2020. júl. 7. 10:41
 6/9 anonim ***** válasza:
91%

15-20 km? én 20-at megyek a boltig oda-vissza.

Bemelegítésnek jó lehet! :D

2020. júl. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Teljesen jó a napi 15-20. Ne hallgass arra, aki bicikli világbajnokságokat nyert és úgy ad tanácsot. Hát mégnaponta 15-20 km hatásos! Én hetente 1-2-szer volt, hogy ennyit tekertem és annak is látszott a hatása. Szóval csak bátran!
2020. júl. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Persze, de gondolom a boltba nem egy nagy gördülési ellenállású biciklivel mész olyan terepen, ami még bőven vissza is fog, ami miatt mégjobban erölködnöd kell.
2020. júl. 7. 11:09
 9/9 anonim ***** válasza:
Teljesen lényegtelen, hogy milyen a gördülési ellenállás. Ha adott időt azonos intenzitáson tekersz, a különbség abba lesz, hogy később érsz oda, mint az outis.
2020. júl. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!