Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Biciklivel lehet hegyen menni?

Biciklivel lehet hegyen menni?

Figyelt kérdés

Szoktunk néha sétával túravonalakon menni hegyeken, itt budaörsön, és sehol sincs ki írva hogy biciklivel bemenni nem szabad, csak azt hogy "letérni az útvonalról tilos" és hogy "fokozottan védett terület"

Mégis biztos szeretnék lenni abban hogy belehet-e menni erdőbe, ilyen helyekre ahova nincs írva semmi olyan figyelmeztetés hogy biciklivel tilos.

Köszönöm a válaszokat



2020. júl. 11. 14:16
 1/10 anonim ***** válasza:
27%

Igen, induljatok azonnal, aztán beszélgessetek üvöltve egymással, miközben végigszáguldotok az erdőn, mint a többi gyökér.

Ki kellene tiltani az összes biciklist, meg a gyalog is üvöltözőket. Undorító a túrázók nagy része. Ideköltöztem a hegyekhez és teljesen elment a kedvem az erdei sétáktól meg a hegymászástól a sok idióta miatt.

2020. júl. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet túraútvonalon kerékpározni.

Sajnos vagy nem, de lehet.

én is szoktam, sokszor. De nem csapatom vadul, csak azért megyek bicajjal hogy több távot tudjak megtenni, illetve nem tudok sokat gyalogolni a lábam miatt - 30 km a max amit még bírok. Sok esetben inkább tolom is.

akik embertelen módon mennek a keskeny túraútvonalakon azokat én sem szeretem. Az a stílus zár pályára való!


A fokozottan védett terület pedig nem csak a kerékpárosokra vonatkozik hanem rád is kérdező és mindenkire, még a belügyminiszterre is! :)

[link]

2020. júl. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Használhatod az erdőben a kerékpárút jelzéssel jelölt útvonalakat, az olyan erdészeti utakat, ahol nem tiltott a kerékpározás, és a turistautakat is, de ez utóbbin elsőbbséget kell adnod a gyalogos turistáknak.

Én túrázok és kerékpározok is, a konfliktusok elkerülése végett azt javaslom, hogy 1. ha lehet ne hétvégén menj, mikor tele az erdő gyalogos túrázóval, 2. figyelj oda a gyalogosokra, 3. legyen csengő a kerékpárodon, és használd is.

2020. júl. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Ki kellene tiltani az összes biciklist, meg a gyalog is üvöltözőket."


Értem. A kerékpárost mindet, de gyalog csak az üvöltözőket.


Az a baj, hogy a szabályozások is ezt a korlátolt logikát követik.


A természetbe az nem való, aki nem képes azt betartani, ami ott illendő. Nem zajong, nem károsít, nem szemetel, ennyi.


A természetvédelmi területen ösvényből Mariana-árkot ásó enduro motorok miatt a kerékpárosok szívnak, mert ugyebár az erdésznek sem fizikából van diplomája és nem látja, hogy emberi lábbal hajtott 10 kilós jármű nem csinál olyan kárt, mint a 150 kilós 50 lóerős, külszíni fejtésre alkalmas gumis terepmotor.


Ja és persze a bringást könnyebb elkapni, hát verjük le azokon a motorosok sarát is.


A hülyéket kell kitiltani. Szigorúan.

Akár motor, akár kerékpár, ha úgy viselkedik, jármű-elkobzás, kiváltás rendőrségen vagyonért.


Aki meg bringán is természetjáróhoz illően viselkedik, azt békén kell hagyni.


Igaz, egy ultimatív tiltást könnyebb betartatni, csak ezzel ezernyi természetjáró szopik pár barom miatt.

2020. júl. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én is szeretek erdőben és túristaösvényeken bringázni, de soha nem üvöltözök. Ha látom, hogy gyalogos vagy kutya közeledik, lelassítok, ha félreállnak, megköszönöm.

Nyilván van nagyon sok tuskó paraszt, de most komolyan miattuk kellene a normálisakat is kitiltani?

2020. aug. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Wadmalac ***** válasza:

"Nyilván van nagyon sok tuskó paraszt, de most komolyan miattuk kellene a normálisakat is kitiltani?"


Valahol érthető a dolog logikája, ha minden bringást kitiltasz, a hülyét is kitiltod és a probléma megszűnt.


Ez kicsit olyan, mintha a gyorshajtók miatt betiltanák az autóvezetést.

De ha nincs megbízható ellenőrzési, szelektálási módszered, lehet, hogy nincs jobb megoldás.

Az erdőt nem lehet telerakni traffipax-szal, kamerával és decibel-mérőkkel, hogy a hülyét kiszűrjék.


Én speciel éppen kerékpáros erdővédő szolgálatot tudnák elképzelni a hülye bringások szűrésére, intézkedési, büntetési joggal, ilyen "erdőrendőrség" formában.

Persze akkor erre kell sok ember és sok pénz.

2020. aug. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
46%
Én odaig szeretnék eljutni, hogy a közlekedési szabályok nyilvánvalóan szándékos leszarásáért elkezdik keményen büntetni a bicikliseket (piros lámpa, forgalommal szemben tekerés, járdán száguldozás stb.). De most az van, hogy inkább adják alájuk a lovat.
2020. aug. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Wadmalac ***** válasza:
100%

"piros lámpa,"

Jogos, büntessék szigorúan.


"forgalommal szemben tekerés,"

Sok utcán engedélyezett, KRESZ szerint, nézz utána.


"járdán száguldozás"

Minden relatív.

Lakott területen csak ott szabad járdán kerékpárral közlekedni, ahol az úttest kerékpáros közlekedésre alkalmatlan, és akkor is csak a gyalogos forgalom zavarása nélkül és legfeljebb 10 km/óra sebességgel.

Illetve főút melletti járdán 12 év alattiaknak lehet még, mert ugyebár ők a főútra nem hajthatnak.

Ha valaki EZT nem tartja be, büntessék.

Ha tényleg nem tartja be.


"De most az van, hogy inkább adják alájuk a lovat."

Na ne.

2020. aug. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
46%

"Sok utcán engedélyezett, KRESZ szerint, nézz utána."


Ezt értem, nem is arra gondoltam, hogy ott büntessék, ahol engedélyezett! :-))

De ahol nem, ott nem véletlenül nem lehet: az út szélessége vagy egyéb viszonyok miatt balesetveszélyes.


"Minden relatív.


Lakott területen csak ott szabad járdán kerékpárral közlekedni, ahol az úttest kerékpáros közlekedésre alkalmatlan, és akkor is csak a gyalogos forgalom zavarása nélkül és legfeljebb 10 km/óra sebességgel."


A 10 km/h szerintem nem annyira relatív :-)))

És itt nem arról van szó, hogy a 12 km/h-t már büntessék 100 ezerre, de a 30-cal cikázó fixis futárokat én simán rommá bírságolnám.


""De most az van, hogy inkább adják alájuk a lovat."


Na ne."


Pedig de. Geri koma még mindig azt hiszi, hogy a szakadt bicajos hipszterek fogják őt újraválasztani, cserébe legyen anarchica, nem érdekli. A normális bicajosok meg szívnak a sok befüvezett renitens marha miatt egy elmebeteg debil hatalomvágya miatt. :-((

2020. aug. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Wadmalac ***** válasza:
74%

"A 10 km/h szerintem nem annyira relatív :-)))"

Az nem, de hogy TE mit minősítesz száguldásnak, az az.


"de a 30-cal cikázó fixis futárokat én simán rommá bírságolnám."

És a rendőrnek meg is van hozzá a joga, lehetősége.

Az első-hátsó fék nélküli fixiket amúgy is helyben be lehetne zúzni a KÖHÉM-rendeletnek nem megfelelő műszaki állapot miatt.

Csak bringást megfogni kényelmetlen.


"Geri koma még mindig azt hiszi, hogy a szakadt bicajos hipszterek fogják őt újraválasztani, cserébe legyen anarchica, nem érdekli. A normális bicajosok meg szívnak a sok befüvezett renitens marha miatt egy elmebeteg debil hatalomvágya miatt. :-(("

Nem értem, hol írná át a KRESZ-szabályokat ez az amúgy tényleg debil módon, kerékpáros szervezettekkel történő szakmai kommunikáció nélkül intézkedő dísztök.

Viszont az intézkedései a kerékpárutak és -sávok elhelyezésében hibásak, nem emeli a kerékpárosokat a KRESZ és KÖHÉM hatálya fölé.

Nem is teheti, ahhoz nincs joga, polgármesterként sem.

2020. aug. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!