Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kerékpározok egy hónapja. Fáj...

Kerékpározok egy hónapja. Fáj a térdem, kattog. Mi lehet a gond? (Elég hamar)

Figyelt kérdés

Vásároltam egy szobakerékpárt, itthoni ébredéses intervallumedzéshez, kisebb fogyáshoz. Napi 20 percet tekertem közvetlen ébredés után. 1 hónapig. Hozzátartozik, a kezdeti lassú tekerést tekintettem bemelegítésnek, reggel ébredéskor eléggé "meg van macskásodva az ember izülete". Szobakerékpár hátránya, nem tudtam olyan magasra beállítani az ülést, hogy teljesen kinyújtsam a lábam 185 cm vagyok. Olvastam, hogy ez lehet a probléma forrása. Másik tippem a bemelegítés "hiánya". Letezik, hogy 20 p átlagos tekeréstől 1 hónap alatt szétmegy a térd? Vagy melegítsek be jobban? 34/F

Mi lehet a gond? (Nem 10 km et tekerek. Kb 3-4 et. Lazán.



2020. júl. 20. 16:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a rossz ülésbeállítás okozhat ilyen gondot. Ennyi tekeréstől nem mehet szét a térd, ha azelőtt is egészséges volt.
2020. júl. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

hát igen... be kellene állítani rád a cuccot. ha ez megvan és még mindig fáj akkor lehet tovább menni hogy mi lehet a baj....

lassú tekerés elég lehet bemelegítésnek, de nem hiszem, hogy ne tudnál kicsit bemelgíteni (2-3 perc...) az edzés előtt.


aztán lehet hogy a baj a személyazonosító igazolvány születési dátum rovatában keresendő... :D

én idén lettem 40 és bizony érzem már, hogy ripeg-ropog itt-ott. :D

2020. júl. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ébredéses intervallumedzés?


És 20 éve tekerek elég komlyan, de ezt így még nem hallottam.

Intervallozni csak alapozás után (vagy több évnyi alappal) és bemelegítés után szabad.

Bocs, de ez az ébredés utáni azonnali intervallozás eléggé a f@szság kategóriába tartozik. Kivéve, ha a lesérülés a cél.

2020. júl. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Éhgyomorra szokták ajánlani reggeli étkezés előtt az edzést, hatékonyság miatt.

Én reggeli előtt szoktam ébredni.

2020. júl. 21. 00:33
 5/11 anonim ***** válasza:

"Marty McFly: Legyen 8! Én reggeli után szoktam ölni." :)


Egy interval edzéshez illik 15 percet bemelegíteni és utána 15 percet levezetni. A reggeli 20-40 perces tekerés tipikus munkába járás. Évekig csináltam ilyet úgy, hogy előtte csak egy bögre tejeskávét ittam. Mire beértem a munkahelyemre, már volt étvágyam. De ennek az az oka, hogy egy tisztességes reggeli után 1 órát pihenni, emészteni kell. Ja, és nem azonnal indultam el, hanem fél óra eltelt a lakásban, tehát nem teljesen beroszdásodva indultam el.


Gyanítom, hogy fogyni szeretnél, így értetted a hatékonyságot.

Felejtsd el ezt a módszert! Ha tényleg intervallozni szertnél, akkor 60 perctől kezdődik egy edzés. Hiába tekersz éh gyomorra, nem fog csoda történni. 20 perc mozgástól még senki sem fogyott le. Szobabiciklin pedig nagyon nehéz már 60-90 percet is kibírni.


Ahhoz viszont bőven elég a 20 perc, hogy a térded megfájduljon. Nézz utána a bringa beállításának. Értem, hogy szobabicikli, de konvertáld át az infókat. Amúgy lehet alacsony nyeregnél is tekerni, de akkor nagyon lassan kell forgani a hajtóművet. Ez viszont gyógytorna, nem edzés.

Vízszintes a nyereg?

Milyen hosszú a hajtókar? (tengelytől tengelyig)

2020. júl. 21. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Wadmalac ***** válasza:

Nyeregmagasság rossz

Bemelegítés hiánya

Alacsony pedálfordulat nagy terheléssel


Körülbelül ezek e leggyakoribb okok.

2020. júl. 21. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nemrégiben nem volt kéznél saját bicaj, ezért MOL Bubival mentem egy kisebb, kb. 10 km-es kört. Egy hónapig fájt a térdem, azóta is porcerősítőt szedek. Pedig nem a János hegyre tekertem vele, de viszonylag sík úton is ki tudja nyírni a térdet, ha alacsony nyereggel hajtsaz nagy terheléssel.

Szóval igen, okozhat ilyet. Szerintem ha komolyan gondolod a reggeli edzést, vagy csináld normális bringával helyesen beállított nyereggel, vagy vegyél nagyobb méretű szobabicót.

2020. júl. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm a válaszokat mindenképp azért lett volna ez a kérdésem, hogy a bemelegítéssel még egy kört fussak magasságot nem tudom állítani mert maximumra van állítva és mielőtt mondjuk eladom a kerékpárt feleslegesen nem akartam eladni hogyha mégis kiküszöbölhető ez a probléma, de akkor legközelebb úgy vásárolok hogy felülök rá kipróbálom csak az utóbbi időszakban erre nem volt lehetőség. A reggeli edzéseket pedig azért próbáltam ki mert ugyebár mindenféle cikk van egyik ilyen egyik olyan érvvel rendelkezik ebben a tekintetben, hogy hatékonyság szempontjából éhgyomorral egy kicsit a szervezetnek pörgetése mégis azoknak való akik ugyebár ahogy az előttem leírták 60 90 percet nincs idejük tekerni viszont szeretnék úgy felpörgetni az anyagcserét hogy közben beinduljanak azok a folyamatok.
2020. júl. 21. 14:10
 9/11 Wadmalac ***** válasza:

Aztaq, ezt tekerés közben írtad? Mert olyan érzés volt olvasni. :D


"magasságot nem tudom állítani mert maximumra van állítva"

Nem normál üléscső van benne?

Ha igen, leméred az átmérőjét és veszel hosszabbat.

2020. júl. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha fogyni szeretnél azt reggel éhgyomorra tedd,mert a reggelinél offolod az egész macerát..meló után haza felé egyre nagyobb kerülövel menj...idövel legyen benne hegy is.

Vagy gyorsan haza és után suhanj.

Figyelej a kajára mert a "csak" modszerek nem hatékonyak. Azaz ne csak 1dolgot csinálj a fogyásért hanem többet.

2020. júl. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!