Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Állandóan defektet kapok...

Állandóan defektet kapok országúti kerékpárral, miért? A felni okozhatja?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben mindig defektezem, úgy június óta áll fenn ez a probléma.

Akkor kaptam egyet, ebben a hónapban már négyet. Ami az érdekes, hogy mindig a hátsó gumi, és hogy a hátsó felni cserélve volt még május elején.


Négy éve van meg ez az outi, azóta kb 25000 kili van benne. Az első felni még mindig a gyári rajta, a négy évem alatt 1 (vagy kettő) defekt volt rajta. A hátsó kicserélése előtt egyébként azon is alig volt probléma, a 4 év alatt volt 4-5, mindezt úgy hogy belépő szintű defektvédelem nélküli gumikat használtam eddig (conti ultrasport, előtte meg amivel a gyártó gyárilag szerelte, az is még az alsó kategóriából). Gondoltam defektvédett gumi segít majd, elől az megy már egy ideje, nincs is gond eddig, hátul most lett felrakva, 40 km után ennyi, defekt.


A legutóbbi esetnél konkrétan két helyen is kilyukadt, nem tudom hogyan sikerült ezt neki úgy, hogy az egész kb 10-15 mp alatt le is engedett.


A felütéses megint vicces volt, klasszik kígyóharapásos olyan helyen ahol amúgy már 200x átmentem outival, ugyanúgy, ugyanolyan tempóval, ugyanolyan nyomáson, ez volt az első hogy ott elszállt a gumi. Megjegyzem kemény 15 km azután, hogy épp cserélve lett a belső az azelőtti napon elszenvedett defekt miatt. :D


Tehát 1 tüske, 1 felütés (bár ez is rejtély), 3 rejtélyes ahol nem találtam semmit ami kívülről okozhatta, és egyértelműen megtaláltam a külsőn azokat a pontokat ahol a defekt történt, márcsak a hintőpor nyoma miatt is.


A felni értelemszerűen duplafalú, ma leszedtem a felniszalagot is semmi éles dolgot nem érzékeltem, a szalag lefedte szépen az összes küllőt.


Nem tudom, nem e a felni falán van valami sorja, de ha így van, mi lehet a megoldás?



A válaszokat előre is köszönöm.



2020. júl. 25. 21:43
 1/4 anonim válasza:
Esetleg a külső gumiban nincs tüske vagy bármi más aminek nem kéne?
2020. júl. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
#1 Megnéztem, nincsen.
2020. júl. 26. 00:41
 3/4 TR75 ***** válasza:
Én is a felnire gondolnék, illetve akár a felniszalagra (ami magában is ludas lehet, esetleg a nem megfelelő méret miatt - apropó, a belső mérete is lehet problémás).
2020. júl. 26. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A profil lehet a ludas:szélesebb,vékonyabb

akármi a gumi máshogy terül rajta.

A fenit simogasd hátha sorja vagy valami de szerintem a profil okozza.

2020. júl. 26. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!