Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen biciklit vegyek 300-400...

Milyen biciklit vegyek 300-400 ezer közötti összegért?

Figyelt kérdés

Országútit szeretnék annyi biztos, viszont számít a kényelem is, szóval nem a teljesen versenyzésre kialakítottat, hanem mint ezen a képen a jobb oldali:

[link]


Nézelődtem Cube, Merida és hasonló nagy márkák között, de egyszerűen nem tudok dönteni. Melyiket ajánanátok?


máj. 16. 22:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Csakis azt amelyikkel lehet workoutozni!
máj. 17. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 MGéza ***** válasza:
71%

Edurance lesz a te barátod. Igazából egyiket sem ajánlom ennyiért. Giant Contrend széria ha nagyon csakis új jöhet számításba, a legolcsóbb karbon gép 700k körül már megvehető. A Decathlon 520 sem rossz vétel, ráadásul outi/gravel keverék, tehát aránylag széles gumit is fogad de országúti abroncsokkal is gond nélkül gurul, Shimano 105 szettel 500k alatt elég jó vétel. Viszont amiket írtam, azok inkább a 400k+-500k kategóriába esnek.

Viszont a sima RC500 Sora szettel most 280k forintra le van értékelve, az sem rossz.

[link]

máj. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
52%
Ne a márkát nézd, hanem a felszereltséget. Minimum Sora szett legyen rajta, de Tiagra vagy 105 még jobb lenne. Clarist kerüld el. Használt is játszik? 300-400-ból már ki lehet fogni karbon vázas endurance országútit. Facebook marketplace-en keress rá Cube Attain, Merida Scultura, hasonló gépekre.
máj. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Na ezen is agyaltam hogy vegyek aluvázas, carbon villásat újonnan kb. 400-ért, vagy pedig full carbonost használtan ugyanennyiért? Szerintetek megérné inkább a carbont? Van annyival jobb? Mennyivel könnyebb?


Ezt a Cube Attain-t néztem, de azokból nem találtam csak alu vázasat. Ez a baj hogy a típusát se tudom, melyik biciklire kéne rákeressek.. Persze így be tudom írni hogy carbon vázas outi de akkor kidob olyan márkákat is amikről még sose hallottam.

máj. 17. 16:07
 5/12 anonim ***** válasza:

Nekem volt alu vázas országútim (pont Cube Attain), most karbon vázas van. A súly annyira nem érdekel, mert 90+ kiló vagyok, tökmindegy az a -1 kiló a biciklin. A hatékonyság sokkal jobb, mert kevésbé hajlik a váz, de nekem ez se szempont, 25-ös átlagot tudtam menni az aluval is. Viszont sokkal, de sokkal kényelmesebb, mint egy alu váz. Szinte teljesen elnyeli a rezgéseket, 150 km után úgy szállok le róla, hogy még mennék tovább.


Itt van egy Attain GTC 330k-ért (nem ismerem az eladót) Kérdés, neked mekkora méret kell, ez 58-as, olyan 185 centihez jó kb.

[link]

máj. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Na igen pont ezt hallottam máshol is a karbonról, hogy ez a legnagyobb előnye. Szóval eléggé kíváncsi vagyok. Köszi a linket, de nekem az 54-56 vázméret lenne ideális, mert 178 vagyok.
máj. 18. 10:28
 7/12 MGéza ***** válasza:
Én már nem vennék felnifékest. Viszont a tárcsafékesek már 500-600k körül vannak árban. Ehhez nagyon hasonlókat már olcsón lehet kapni, a limitált gumiméret miatt már nem sokaknak kellenek.
máj. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 MGéza ***** válasza:

Pici keretemeléssel ezt fontolóra venném, ez ugyan gravel, de ettől jobb ajánlat nem igazán van és új:

[link]

Megjegyzem, 48-32-es hajtóművel, megfelelő gumikkal simán megy úgy mint egy endurance outi.

máj. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

N



Köszi utolsó, de én most úgy döntöttem, hogy használtat veszek.


Na most pl. itt van ez méretben is jó nekem, lefixáltam az eladóval hogy majd megnézem élőben is, pár km-re lakik tőlem csak, viszont csak amiatt vonakodok megvenni mert nem ismerem a márkát.


[link]


Szerintetek meg merjem venni? Vagy inkább egy Cube attain aluvázas, carbon villás jobb vétel lenne? Ha kipróbálom élőben, mire figyeljek oda?


Másik példány amit meg tervetek holnap nézni az ez:


[link]

máj. 20. 12:13
 10/12 MGéza ***** válasza:

Mindkettő felnifékes, nem tudom mennyire aktuális még, de azokat szerintem hanyagold. Ezek már egyáltalán nem jó vételek. 400k-ig kis szerencsével kapsz tárcsafékest.

[link]

[link]

máj. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!